Reklam
Reklam

ÖZGÜR ERDEM İNCESU, YENİDEN MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ

ÖZGÜR ERDEM İNCESU, YENİDEN MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ
10 Nisan 2021 - 17:08
BÜTÇESİ 169 MİLYON FAZLA VEREN ÇANKAYA BELEDİYESİNDE, ÖZGÜR ERDEM İNCESU YENİDEN MECLİS BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ

​​​​​​​Ankara Çankaya Belediyesi İkinci Dönem Meclis Başkan Vekilliği seçimi yapıldı. Ardahanlı hemşehrimiz Özgür Erdem İncesu,  Türkiye’nin en büyük ilçe Belediyesi olan Çankaya’da Belediye Başkanı Alper Taşdelen’ın desteği ve Meclis Üyelerinin oylarını alarak yeniden Meclis Başkan Vekilliği görevine seçildi.

İNCESU’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Yeniden Çankaya belediyesi Meclis Başkan Vekilliği görevine seçilen Özgür Erdem İncesu: “Geçtiğimiz 2 yılın ardından yapılan seçimlerde, Türkiye’nin en büyük ilçe Belediyesi olan Çankaya’da 3 yıllık dönem için tekrar Meclis Başkan vekilliği görevine seçildim. Çankaya ve Ankara halkı için faydalı kararlar almaya, güzel projeler üretmeye devam edeceğimize yürekten inanıyorum. Bu göreve beni tekrar layık gören, güvenen ve destekleyen, Başkanımız ve tüm Meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

ÇANKAYA BELEDİYESİ 2020 FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

Ardahanlı hemşehrimiz Özgür Erdem İncesu’nun Meclis Başkan Vekilliği görevinde bulunduğu Çankaya Belediyesi’nde 2020 faaliyet raporu onaylandı. Başarılı ve doğru belediyecilik örneği ortaya koyan Başkan Alper Taşdelen, Meclis Başkan Vekili İncesu ve Meclis Üyeleri, Çankaya Belediyesi, 2020 yılını 169 milyon lira fazla vererek tamamladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "2020 Faaliyet raporumuz Çankaya Belediyesi'nin ne kadar doğru bir belediyecilik ortaya koyduğunun, düzgün yönetildiğinin ispatıdır. Her bir kuruşu namusu gibi görüp harcadığının kanıtıdır" 

Çankaya Belediyesi 2020 Faaliyet Raporu, Çankaya Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Faaliyet Raporu'nun onaylandığı meclis oturumunda konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "2020 Faaliyet raporumuz Çankaya Belediyesinin ne kadar doğru bir belediyecilik ortaya koyduğunun, düzgün yönetildiğinin ispatıdır. Her bir kuruşu namusu gibi görüp harcadığının kanıtıdır" açıklamasında bulundu. 

Konuşmasına Belediye Meclisindeki üyelere teşekkür ederek başlayan Taşdelen, Çankaya Belediyesinin ağır ekonomik şartlara rağmen 2020 yılında gelirlerini, kaynaklarını artırarak 169 milyon Lira fazla verdiğini açıkladı. Pandemi döneminden bir yıl önce ekonomik krizin geleceğini öngörerek belediyenin tüm kurumlarında sıkı bir mali disiplin uyguladıklarını belirten Taşdelen şunları söyledi:

"Çankayamız pandemi ve ağır ekonomik krize hazırlıklı girdi. Pandemi dönemi başlar başlamaz bir genelgeyle acil olmayan tüm mal ve hizmet alımlarını, yatırım programını durdurduk. O dönemde neyle karşı karşıya olduğumuzu görmeye çalıştık. Bu öngörüyle hareket ettiğimiz için tüm Türkiye'deki ilçe belediyeleri içinde belki de en fazla gelir elde eden, bütçe fazlası veren belediye Çankaya oldu. Tabii bu dönemde de önceki yedi yılda olduğu gibi asla kredi kullanmadık, belediyemizi borçlandırmadık. Şimdi bu doğru bütçemiz, bu gelirlerimiz Çankayamıza hizmete yatırıma gidecek. Hep birlikte önümüzdeki aylarda, kreşlerimizi, Çankaya evlerimizi, yeni parklarımızı, pazaryerlerimizi çocuk evimizi, spor parklarımızı, bebek kütüphanemizi hep birlikte bu bahar ve yaz aylarında hizmete açacağız."

"ÇANKAYA'DA İSRAF YOKTUR"

2021 ve 2022 yıllarının Çankaya'da yeniden yatırımların dönemi olacağını vurgulayan Taşdelen "Çankaya Belediyesinde israf yok, Çankaya Belediyesinin her bir kuruşu hesap edilir. Ben bu dönemde makam arabamı sattım. Bir duyuru da yaptım. Tüm partilere seslendim. Çünkü insanlarımızın bu kadar zor ekonomik şartlarda yaşam mücadelesi verirken belediye başkanları makam arabalarından vazgeçebilir. Makam arabasından tasarruf edilebilir, temsil ağırlama giderinden tasarruf edilebilir, şaşalı makam odaları yaptırılıyor, bunlardan tasarruf edilir. Biz böyle örnek olduk. Biliyoruz ki bu koltuklar hiç birimize ait değil. Milletin koltukları. Milletimizin bizlere verdiği görev,  biz milletimiz için çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.
Bu haber 1556 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum