Reklam
Reklam

ÖZGÜR ERDEM İNCESU'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Çankaya Belediyesi Meclis Başkan Vekili hemşehrimiz Özgür Erdem İncesu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

ÖZGÜR ERDEM İNCESU'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
18 Temmuz 2021 - 12:50
Kurban Bayramı’nı bu yıl da koronavirüs salgının gölgesinde kutlanacağını belirten İncesu, “Bu nedenle maske, mesafe, hijyen kuralını bu bayram da göz ardı etmeyelim” dedi.

Bayramların birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu vurgulayan Çankaya Belediyesi Meclis Başkan Vekili hemşehrimiz Özgür Erdem İncesu, "Bayramlara anlam katan insanın kendisidir. Bayramlar birlikteliğimizi arttıran manevi günlerdir. Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Geçmişten günümüze bayramlarımızı hep birlikte coşku içerisinde kutlayan bir milletiz. Pandemi nedeniyle gerek Ramazan gerekse de Kurban Bayramları'nda büyüklerimizi, komşularımızı, dostlarımızı ziyaret edemedik, büyüklerimizin ellerini iç rahatlığı ile öpemedik, sevdiklerimize doya doya sarılamadık. Güzel günler için pandemi önlemlerine uyalım. Umut ediyorum ki kısa zaman içerisinde pandemiyi yeneceğiz. Vatandaşlarımızdan önümüzdeki güzel günler için bu bayramda da temizlik, maske ve mesafe kurallarına azami ölçüde uymalarını rica ediyorum. Küçük ihmallerin kendimize, sevdiklerimize ve topluma zarar verdiğini unutmayalım" ifadesini kullandı. 

Pandeminin olumsuz etkileri nedeniyle iş dünyası olarak buruk bir bayram sevinci yaşandığını belirten Başkan İncesu, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Dini Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir. Pandemi süreci iş dünyamıza zor bir dönem yaşattı. Kapanan işyerlerimiz, işsiz kalan vatandaşlarımız oldu. Bu bayramda yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze çok daha sıkı sarılmamız gerekiyor. İhtiyaç sahiplerine uzatılacak bir el onları mutlu edecektir. Yardımlaşma Anadolu kültürünün mayasında var. Çevremizde bize ihtiyacı olan insanların varlığını hatırlayalım. Bizim milletimiz birliktelikle her türlü zorluğu aşacak güçtedir. Kurban Bayramı'nın bu karanlık tünelden çıkışın, ekonomide toparlanmanın, güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, barış, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum."
 
Bu haber 1101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cefa Sefa
    2 hafta önce
    Sevgili Başkana teşekkür ediyor bu vesile ile Başkanımızın ve tüm hemşerilerimizin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyor sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.