Reklam

ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK

ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
20 Ocak 2019 - 15:25

Cumhuriyet Halk Partisi Göle Belediye Başkan Adayı eğitimci Özel Özen, Amacının; Göle kardeşliği temelinde bir Göle ittifakı gerçekleştirmek olduğunu, Göle’de hiç kimsenin ötekileştirmediği bir hizmet anlayışı ortaya koyacaklarını dile getirdi. 

ENTELEKTÜEL İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR

Kendi ayakları üzerinde durmayı benimsemeyen, yadırgayan, hor gören bir kültür ve zihniyetin kabuğu kalıcı bir şekilde kırılmadığı sürece, o toplumdan bir entelektüel enerjinin çıkması mümkün olamayacağını ifade eden Özen, “ Demokrasinin bir sandık ve şahıs meselesi olmadığını; bir tavır, değişim ve hizmet meselesi olduğunu düşünerek aynı zamanda bunu ilke edinerek toplumun ortak değerlerine bağlı bir şekilde sizlerin desteği ile Göle’miz için canla başla mücadele edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. An itibariyle Göleli hemşerilerimizin "İyi ki Göle’de yaşıyorum." diyeceği bir Göle için toplumun ortak değerlerine bağlı bir şekilde, Göle’miz için yeni projeler, değişimler ve yeniliklerle halka hizmet için aday olduğumu belirtmek istiyorum. Ayrıştıran, ötekileştiren değil birleştiren olacağım. Göle’nin geleceği için hep birlikte daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz. Ancak ve ancak biz bir olduğumuzda sevgi, saygı, birlik, çözüm ve kardeşlik olur. Şimdi hep birlikte biz olma zamanı... Artık tek gayemiz Göle’mize hizmet etmek olmalı. Demokrasilerde kaybeden olmaz düşüncesiyle diğer aday adayı olan tüm arkadaşlarımızı ve onlara gönül verenleri de kutluyorum. Hep birlikte, omuz omuza, daha güzel bir Göle için mücadele edeceğimizi hedefliyorum. Çeyrek asırdır Göle, sahip olduğu zenginliklerden yoksun yaşamıştır. Hani hep derler ya; Memleketimizin havası suyu eşsizdir diye. Ama ne acı ki hayatımızın en temel ihtiyacı olan sağlıklı sudan Göle en az 20 yıldır mahrum kalmıştır. Bir başka insani ve toplumsal ihtiyaç olan tuvalet sorunumuz hâlâ devam etmektedir” diye konuştu. 

KADINLARIN GİDECEĞİ BİR SOSYAL TESİS YOK

Göle ilçesinin yıllardır iktidar belediyesinde olmasına karşın hak ettiği konumda olmadığını belirten Başkan Adayı Özen, “ Bu şehirde kadınların özgürce gidebileceği tek bir sosyal mekân ya da tesisimiz hâlâ yok. Şehrimiz sosyal, kültürel, sanatsal yaşam alanlarından hâlâ yoksun. Çocuklarımızın çocukluklarını yaşayacakları oyun alanları, çocuk parkları kurmak acil önceliklerimizden olacaktır. Esnafımızın durumu içimizi acıtıyor. Sorunlarımız çok. Hepsini biliyor ve yaşıyoruz. Hedefimiz, amacımız şudur; Bu sorunların hepsinin çözümü vardır ve kolaydır. Tek bir şeye ihtiyacımız var; o da şehrimizin ortak aklıdır. Göle’de ortak akıl masası kuracağız ve şehrimizin ortak aklına yaslanacağız böylece ortak sorunlarımıza ortak çözümler üreteceğiz. Aldığımız kararları uygularken her aşamada halka hesap vereceğiz. Belediye kanuna göre belediyenin en büyük karar organı belediye meclisidir. Meclis gündemlerini şehrimizin ihtiyaçları ve halkımızın taleplerini dikkate alarak belirleyeceğiz. Halkın meclis toplantılarımıza katılmasını sağlayacağız. Bütün mal ve hizmet alımlarımız ve ihalelerimiz tüm aşamalarıyla beraber şeffaf olacak, halkımızın katılımına ve takibine açık olacak. Aylık hesap raporları çıkarıp halkımızla paylaşacağız. Her ay ilçedeki başta siyasi parti başkanları ve tüm STK’larla şehrimizle ilgili ortak akıl buluşmaları gerçekleştirip onların uyarı ve önerilerinden yararlanacağız. Bu seçim süreci başta olmak üzere mevcut durumdan rahatsız olan her kesim ve herkesle tam bir anlayış birliği içinde olacağız” şeklinde konuştu.

Başkan adayı Özel Özen sözlerini şöyle noktaladı; “ Bizim için hiçbir şey ve hiç kimse Göle’den daha öncelikli ve daha önemli olmayacak. Bu çerçevede herkesin uyarısına, fikrine önem vereceğiz. Vatandaşlarımızın bizi sahiplenmesine ve desteğine minnettar kalacağız. Onlara mahcup olmamak, halkımıza layık olmak için gecemizi gündüzümüze katacağız. Göle’mizin kardeşliğini, toplumsal dayanışmasını, refahını ve toplumsal barışını her şeyin üstünde tutacağız. Memleketimize ve halkımıza sözümüzdür; Göle ve Göleli hak ettiği ve hasret kaldığı insanca bir hayata kavuşacaktır. En içten selam ve sevgimle hepinizi kucaklıyorum. Artık sen, ben yok. Biz varız. Çünkü gelecek biziz, biz geleceğiz” 

Bu haber 1853 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum