Reklam

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN, ÖZEL RESİMLER

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN, ÖZEL RESİMLER
26 Nisan 2019 - 20:05

Vali Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı, “Kelebeğin Dokunuşu” Sergisi açılışını gerçekleştirdi.

Valilik Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin (RAM) merkez ve merkez ilçelerinde bulunan özel öğrencilere yönelik düzenlediği, “Kelebeğin Dokunuşu” sergisine katılan Vali Masatlı, devlet olarak özel çocukları her zaman el üstünde tuttuklarını dile getirdi.

Programda konuşan Vali Masatlı, “Özel çocuklarımız özel bakışı hak ediyor. Özel çocuklarımızın günlük yaşama uyum sağlamaları, kendi var oluş serüvenlerini tamamlamaları, başarı duygusunu tatmaları, ailelerinin çocuklarının eğitim hayatlarına ve sosyal hayatlarına çocuklarıyla birlikte var olabilmeleri ve çocuklarımızın kendilerini her yönden geliştirebilmeleri konusunda bizlerin desteğine ihtiyaçları vardır” dedi.

Bugünün ve her günün özel çocukların günü olduğunu onları ve onların var oluş serüvenlerini desteklediklerini ve önemsediklerini dile getiren Vali Masatlı, “Ardahan Valiliği olarak özel çocuklarımız ve vatandaşlarımızın Devlet olarak her zaman destekçisi olacağız. Bu anlamda çok daha güzel çalışmalarımız olacak ve çok daha güzel organizasyonlarda buluşacağız. Hepimiz özel çocuklarımız için buradayız ve bu bilinçle ellerimizi yüreğimize koymalı, ellerimizi gönlümüzü rengârenk boyamalı, bir ekip ruhuyla, bu ekibin rüzgârıyla hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Sergi alanında özel eğitimli öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik dinletisini dinleyen Vali ve eşi Esra Masatlı, öğrenciler tarafından yapılan resimleri incelediler, öğrenciler ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çekildiler. İl Gençlik Merkezi Salonunda düzenlenen “Kelebeğin Dokunuşu”, öğrenci aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 1466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum