Reklam
Reklam

ÖZDEMİR'DEN ASKERİ HASTANE AÇIKLAMASI

ÖZDEMİR'DEN ASKERİ HASTANE AÇIKLAMASI
19 Kasım 2020 - 11:23

Özdemir’den Askeri Hastane açıklaması Ardahan İl Sağlık Müdürü Dr. Erkan Özdemir, Gazeteci Özkan Karakaya ve Talip Şahin Şirin ile makamında Ardahan’daki Koronavirüs vakalarına yönelik bir açıklama yaptı.

Özdemir, özellikle yaz mevsiminde yaşanan hareketlilik nedeniyle vakaların artış gösterdiğine dikkat çekerek, “Maalesef Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de vaka sayıları artış göstermeye başladı. Yurttaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle özen göstermelidir. Pandemiyle mücadelemize kararlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

ASKERİ HASTANE ÇÜRÜK

Bazı sosyal medya ve internet sitelerinde Askeri Hastanenin pandemi hastanesine dönüştürülmesi yönünde paylaşımlar yapıldığını da belirten Özdemir: “Ancak bu kişiler oranın çürük bir yapı olduğunu bilmiyor. Pandemi hastanelerinin tek kişilik ve her odada bir tuvaletin olması gerektiğini bilmiyor. Bizlerde Ardahan’da ikinci bir hastanenin olmasını isteriz ancak o bina çürük ve şuan ki şartlara göre hastane ortamına elverişsiz ve depreme dayanıksızdır. Bu konuyu gündeme taşıyan arkadaşların biraz o bina hakkında bilgi edinselerdi eminim ki konuyu gündeme taşımazlardı. Anjiyo ünitesinin açılması ise tamamen nüfusa dayalı ve tam teşekküllü bir hastane yapısına sahip olmalıdır. Kaldı ki Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay ile birlikte ilimizin tüm eksikliklerini Bakanlığımıza iletmiş durumdayız. Ardahan sağlık alanında her hangi bir sorun yaşamıyor, pandemi nedeniyle bazı ameliyatları ötelemek zorunda kaldık. Diğer illere göre çok iyi durumdayız” şeklinde konuştu.

Bu haber 2672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yaşar Topkaya
    2 ay önce
    Sayın müdürüm çıldır ilçemizde ki 10 yataklı hastanenin 3 yıldır bitmediğini yetkili kurumlara da bildirdiniz mi?