Reklam

OT YÜKLÜ TRAKTÖRLER TEHLİKE SAÇIYOR

OT YÜKLÜ TRAKTÖRLER TEHLİKE SAÇIYOR
12 Ağustos 2020 - 16:28

Ardahan genelinde ot yüklü kamyonet ve traktörler trafikte sürücülere zor anlar yaşatıyor. Ardahan’da ot hasadıyla birlikte çayırlardaki otları traktörlerle evlerine taşımaya çalışan çiftçiler, yollarda kazalara davetiye çıkarıyor.

Ot yüklü traktör ramörkunun üzerinde oturan köylüler ise adeta ‘yok' dedirtiyor. Ardahan genelinde karayolunda topladığı otunu traktörle evine götüren vatandaş, ramörk üzerine oturmuş vatandaşla yolculuk ederken, karayolunu kullanan sürücüler ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını saklayamadılar. Adeta kazaya devetiye çıkaran traktör sürücüsü hiçbir şey olmamış gibi ramörk üzerinde ot ve otun üzerinde vatandaşla birlikte yolculuğa devam etti.

Yollarda bu mevsimde aşırı yüklü traktörlere sıkça rastlandığını belirten sürücü Barış Bilgin, “Çiftçiler tarlalarından biçtikleri otları bu mevsimde evlerine taşıyarak kış mevsimi için hazırlık yapıyor. Ancak çiftçiler taşıma işlemini bir an evvel bitirmek için traktörlerine aşırı yükleme yapıyor. Hal böyle olunca da tek şeritli bir yolu tamamen kapatan traktörler, kazalara davetiye çıkarıyor. Yetkililerin özelikle bu mevsimde kontrollerini artırması gerekiyor” dediler. Öte yandan özellikle gece aşırı yüklü olan ve arkasında ışıkları olmayan traktörler büyük tehlike oluşturuyor. 
 

Bu haber 1570 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum