Reklam
Reklam

ONUR İTTİFAKI LİDERİ YAŞAR AYDIN ARDAHAN TV'DE

ONUR İTTİFAKI LİDERİ YAŞAR AYDIN ARDAHAN TV'DE
19 Mayıs 2021 - 19:17
ONUR HAREKETİ LİDERİ VE CUMHURBAŞKANI ADAYI AYDIN ARDAHAN TV’NİN KONUĞU OLDU

Gazeteci Özkan Karakaya moderatörlüğünde hazırlanan Ardahan TV ile Gündeme dairin bu haftaki konuğu Onur Hareketi lideri ve bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın oldu.

Ardahan TV, canlı yayınlarıyla ses getirmeye devam ediyor. Yerelde birçok kişiyi canlı yayına alan youtube kanalı olan Ardahan TV’nin bu haftaki konuğu Türkiye genelinde Onur Hareketi ile yeni bir oluşum içinde olan Yaşar Aydın ile ses getirdi. Onur Hareketi lideri ve bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın’ın konuk olduğu canlı yayında hareketin ortaya çıkma sebebi ve çalışmaları hakkındaki soruları yanıtladı.

ONUR HAREKETİ BİR SİYASİ PARTİ DEĞİLDİR

90’lı yıllarda yüze yakın genç siyasetçinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bu akımın şuanda Türkiye’ye mal olmuş bir oluşum olduğunun altını çizen Aydın; “ Onur hareketi bileşenleri ülkemizde iyiliğe dair ne varsa o değer yargılarını savunan her meslekten her görüşten insanların bir araya geldiği bir bileşenlerdir. Onur hareketi bir siyasi parti değildir. Değer yargılarının savunulduğu bir onurlu harekettir” dedi.

CUMHURBAŞKANI ADAYIYIM

Onur Hareketi lideri olarak herhangi bir parti yâda ittifak içinde olmadan Cumhurbaşkanı adayı olacağını da sözlerine ekleyen Aydın, “Onur Hareketi olarak ülkeyi bulunduğu çıkmazdan kurtarmak için Onur Hareketi olarak partisiz, ittifaksız en az 500 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olmaya hazırım. 24 Haziran 2018 yılındaki genel seçimlerde 160 bin imza ile Cumhurbaşkanlığı adaylığımı Yüksek Seçim Kurulu kabul etmedi. Sütten ağzımız yandığı için artık atacağımız adımlar daha sağlam olacak. Biz onur hareketi olarak 9 yıldır ülkenin her bir köşesinde halkla iç-içeyiz. Yurt gezilerimizde gözlemlediğimiz toplumun her bir ferdi bir arayış içinde olduğudur. Bu kötü yönetim şeklinden çıkmak için bir lider beklemektedir” ifadesini kullandı.

ÜLKE İYİ YÖNETİLMİYOR

Ülkenin iyi yönetilemediğini iddia eden Aydın konuşmasının devamında şunları aktardı; “ Maalesef şuanda ülke keyfi bir yönetim anlayışı ile yönetilmeye çalışılıyor. Bu durum toplumuz tarafından inanılmaz bir tepki ile karşılanıyor. Bunu biz gezilerimizde, ziyaretlerimizde ve konferanslarımızda görüyoruz. Ülkemizde başta adalet kaybolmuştur. Bu utançtan aidiyet duygusu olan her yurttaşımız kurtulmak için çırpınıyor. Bu adaleti biz onur hareketi olarak yeniden tesis edip halkımıza güven vereceğiz. Çünkü biliyoruz ki toplumlar adalet ile yönetilince ayakta durur ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşır” dedi.
Ardahan TV moderatörü Karakaya’nın sorularını cevaplayan Yaşar Aydın, bir buçuk saatlik canlı yayında izleyicilerden gelen sorulara da içtenlikle cevap verdi. Ardahan TV’nin yayınını kaçıranlar https://www.youtube.com/watch?v=3PWjjHzEqiI linkinden izleyebilir.
 
Bu haber 877 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum