Reklam

Onur Bayraktar: Posof için hayallerim var

Onur Bayraktar: Posof için hayallerim var
06 Kasım 2018 - 09:47

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Posof Belediye Başkan adayı olan Avukat Onur Bayraktar, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, “ Posof’ta doğdum, orada büyüdüm, İlçeme hizmet etmek için bu kutlu yola çıktım. Allah bizi mahcup etmesin” dedi.

Posof Belediyesi’nin Şükrü Bozyiğit Başkanlığında 3 dönem CHP’nin misyonuyla yönetildiğini ifade eden aynı zamanda Türkiye Barolar Birliği üyesi de olan CHP’li Başkan Adayı Bayraktar, “ İlçemizde partimize karşı büyük bir teveccüh var. Kaldı ki mevcut Belediye Başkanı da partimizin içerisinden yetişti, belediye meclis üyeliği yaptı. Sayın Bozyiğit büyük emekler vererek ilçemizin büyük sorunlarını çözdü. Biz Posof’a yeni bir vizyon yeni bir misyon ve yeni bir ruh katacağız. Posof’un büyümesi, gelişmesi ve değişmesi için yıllardır kurduğum hayalleri gerçekleştirmek için aday oldum. Önümüzdeki günlerde Posof ilçemize giderek halkımızla bulaşacağız. Niçin aday olduğumuzu ne yapacağımızı ve Posof’un kalkınması için neler yapacağımıza vatandaşlarımıza anlatacağız” açıklamasında bulundu.

POSOF HALKININ TEVECCÜHÜNE LAYIK OLACAĞIZ

Çocukluğu, ilköğretim ve lise eğitimini Posof’ta tamamladığını belirten Avukat Bayraktar, Posof’ta göçün önüne geçmek ve tersine çevirmek için sosyal kültürel ve istihdama dayalı birçok projeyi hayata geçirmek için çalışacağını ifade etti.  

CHP Posof Belediye Başkan adayı Avukat Onur Bayraktar, Gazetemiz vasıtasıyla Posof’un kadim halkına selam ve sevgilerini ileterek Posof halkının değerli oylarıyla onların teveccühüne layık olacağını kaydetti.

Bayraktar: “ Posof ilçemizde CHP İlçe örgütümüz Erkan Ocak Başkanlığındaki yönetimimizle birlik beraberlik içerisinde çalışarak belediyeyi kazanacağız. Mevcut belediye başkanı kendi çalışmalarını tamamladı. Bundan sonra Posof ilçesine katacak yeni bir projesinin olmadığını düşünüyoruz. Biz yeni bir heyecanla ve azimle Posof’u ayağa kaldıracağız. Posof kan kaybediyor. İlçemizde köyler boşalıyor. İnsan kalmadı, ilçemizin cazibeli bir hale getirmek için bir uyanış moduna geçeceğiz. Halkımızı uyandıracağız. Yatmayacağız proje üreteceğiz, oturmayacağız sahada olacağız. Vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgileneceğiz. Hibe kuruluşlarından yardım alıp gençliğe istihdam alanı yaratabilecek sosyal aktivitelere ağırlık vereceğiz. Bir bütün olarak Posof’ta herkes mutlu olacak ve Posof yarınlarına umutla bakacak.” ifadesini kullandı.  

BELEDİYE BÜNYESİNDE PROJE OFİSİ KURULACAK

Posof’tan metropollere yaşana yoğun göçün büyük bir kültür tahribatına yaşanmasına neden olduğunun altını çizen Avukat Bayraktar,  Posof’u terk etmek zorunda kalan insanların gittiklerini yerlerde kültürlerini yaşayamadıklarını dile getirerek üzüntülerini belirtti.

Posof’ta tarımının gelişmesi için projeler hazırlayarak ilçede yetişen doğal ürünlerin satılması için sürekli açık olan kapalı bir Pazar alanı oluşturmak gerektiğini dile getiren bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “

Posof Türk gözü sınır kapısının Posof’a fayda vermesi için sınır ticaretinin önem vereceğiz.  Şimdiye kadar Gürcistan’da biz alışveriş yaptık. Bundan sonra Gürcistan halkının Posof’ta alışveriş yapması için alt yapı hazırlayacağız. Diğer gümrük kapılarında mevcut olan sınır ticaret merkezi modellerimi Türkgözü sınır kapısına entegre edeceğiz. Posof belediyesi bünyesinde proje ofis birimi kurup ARGE çalışmalarına başlayacağız.

ÇEVRE KÖYLERİ POSOF’A BAĞLAYACAĞIZ

Belediye olarak eğitime öğrenci yurduna spor tesislerine burslara büyük önem vereceğiz. Posof’a yakın köylerin mahalle olarak bağlanması için referandum çalışması yapacağız. Posof’un güneyinde akan derenin ıslahı yapılarak turizme kazandırılması noktası çalışma gerçekleştireceğiz. İlçemizin yumuşak iklimi nedeniyle turizm merkezi haline getirmek için Posof’un değerlerini ön planda tutacak şekilde özellikle istiklal mücadelesinde halkımızın birlik beraberliğini Kafkasya’yı hallaç pamuğuna çeviren Ozan Zülali gibi âşık Müdami gibi değerlerimizi heykellerini ilçemize dikip hafızalarda diri tutacağız. Posof belediyesini kazandığımız zaman yol su temizlik gibi çalışmalarla zaman geçirmeyeceğiz. Bu görevler zaten belediyenin asli hizmetleridir. Onları en iyi şekilde zaten yapacağız. Posof’u Türkiye’nin Davos’u yapmak için Posof’a artı değer katacak projeler geliştirip farkındalık yaratma arzusunda olacağız. İlçede büyük kongrelerin seminerlerin çalıştayların yapılacağı belediye bünyesinde büyük kongre ve kültür merkezi inşa edeceğiz. Posof sadece transit geçidin olacağı bir yer olmayacak. Turizm merkezi olarak insanların konaklayacağı ve tarihi yerleri gezeceği bir turizm merkezi haline getireceğiz.

POSOF’TA BAL PAKETLEME TESİSİ

Kafkas arısının gen merkezi olan Posof’ta arıcılığı daha çok yaygınlaştırıp bu sektörü büyütüp halkımızı bu alana yönlendirip daha çok bal üretimine teşvik ederek bu endemik kaliteli balın Türkiye ve dünya pazarında yer edinebilmesi için paketleme tesisleri kuracağız, Posof balının süper marketlerin reyonlarında yer almasını sağlayacağız.”

“Posof’un tüm sorunlarını biliyorum çözmek için adayım” diyen Başkan Bayraktar, “ Ardahan Posof arasındaki karayolunun bir an önce tamamlanması gerekmektedir. Tünelinin Türkiye’yi Kafkaslara bağlayan transit bir yol özelliği taşımaktadır.  Şuan inşaat yapımı ekonomik durgunluktan dolayı durmuş olduğunu öğrendik. Bu projenin bir an önce yeniden başlanması elzemdir, Ilgar Tüneli yıllardır Posof halkının istediği ve hayal ettiği bir kurtuluş projesiydi. Devletimizin bu proje için adım atması bölgemiz için çok mühimdir. Şuan yapımı duran tünelin bir an önce başlayıp bitirilmesi bölgemiz için çok önemlidir. Bu projenin yakından takipçisi olacağız.” dedi.

POSOF FASÜLYESİ İÇİN ÇALIŞMALAR

Bayraktar sözlerini şöyle noktaladı: “ Posof elması üzerinde coğrafi işaret çalışmasını yakından takip ettiklerini, yine Posof fasulyesi ve ilçemize özgü olan diğer ürünlerin yaygınlaştıracaklarını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “; Posof'umuzu, doğasıyla, sosyal ve ekonomik dokusuyla daha iyi bir geleceğe taşımak, şimdiye kadar yapılanların üstüne daha iyilerini ekleyerek daha güzel, daha yaşanılır bir Posof haline getirebilmek için Posof Belediye Başkanlığı'na Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday adaylık başvurumu yapmış bulunuyorum. Şimdiye kadar Posof Belediye Başkanlığı yapan değerli başkanlarımızdan ebediyete göçenleri rahmetle anıyor hayatta olanlara ise şükranlarımı sunuyorum. Mevcut Başkanımız Sayın Cahit Ulgar ve değerli ekibine Posof için sergiledikleri tüm çaba ve hizmetleri için Posoflular adına şükranlarımızı sunuyorum. Posof'un sorunlarının neler olduğunun farkındayız ve Köylüsüyle Merkezlisiyle ortak bir akıl oluşturup bu sorunları tek tek analiz ederek çözüm yollarına hep birlikte ulaşacağız. Tüm Posof'umuza hayırlı uğurlu olsun.” 

AVUKAT ONUR BAYRAKTAR’I TANIYALIM

Onur Bayraktar, babası Yılmaz Bayraktar ile annesi Münübe Bayraktar'ın 5. çocuğu olarak 1975 yılında Posof'un Uğurca-Cacun köyünde dünyaya geldi. Babası öğretmen, annesi ise ev hanımıdır. 3 kız 3 oğlan olmak üzere toplam 6 kardeştirler. Kardeşlerin ismi büyükten küçüğe doğru Suay, Süheyla, Suna, Yavuz, Onur ve Barış'tır. Baba tarafı Posof'un ileri gelen ailelerinden Bayraktargil ya da Vehbi Ağagill sülalesinden olup babası, Yusuf Bayraktar'ın oğludur. Anne tarafı ise Ahıska'nın Rabat Mahallesinden Posof'un Al köyüne, oradan da Ardahan'ın Tepeler-Konk köyüne yerleşen Durakgillerden olup annesi, Reşit Dündar'ın kızıdır. Onur Bayraktar anaokulu ve İlkokulu1979-1986 yılları arasında Posof Merkez Halitpaşa İkokulunda okumuştur.

İlkokul öğretmeni Cevat Ergün, babasının amcasının oğludur. İlkokul eğitimi öğretmeni Cevat Ergün'ün tecrübeli ve kaliteli öğretmenliği sayesinde çok başarılı geçmiştir. Ortaokul ve Liseyi ise 1986-1992 yılları arasında Posof Lisesi'nde okumuştur. Liseden sonra kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1993-2000 yılları arasında bitirmiştir. Onur Bayraktar, Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Ankara Barosu'na bağlı olarak avukatlığa başlamış olup halen Ankara'da serbest avukatlık yapmaktadır.

Ankara Barosu'nda 2012-2014 dönemi Denetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Adli Yardım Merkezi, Gelincik Merkezi, gibi kurullarda Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik gibi görevler almış, çeşitli projeler yürütmüş ve birçok eğitim programına katılmıştır. 2008 yılında Kırım'ın Cankoy ilçesine bağlı Çaykino köyünden Abilakim ve Gülsüm Seytibramov'un kızları olan ve Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünü bitiren Liliya Hanım ile evlenmiştir. Onur ve Liliya çiftinin bu evlilikten Timur ve Altay adında iki oğulları vardır.

Bu haber 5023 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Serhatt Usanmaz
  1 yıl önce
  Hayırlı uğurlu olsun. Kendisin hayatı okul dönemi olsun, meslek hayatı olsun başarilarla geçmiş bir Posof aşığı bir kardeşimiz. Başkanlık döneminde de Posof'a faydalı projeler üreteceği kesindir.rnYolu bahtı açık olsun. Başarilar dilerim.
 • Ardahan
  1 yıl önce
  Özkan bey bir ara burdan Akp lise bir bir ay önce vermiştim ve CHP liste birini vermiştim seçimden önce millet vekil aday listesini şimdi yine kesin aday listesini veriyorum ardahan akparti adayı kesin Faruk Köksoy CHP Mete özdemir ve bu kere mete banko şunu ifade edeyim Ardahan kim girerse bu ker Mete banko belediye başkanı hayırlı olsın şimdiden