Reklam

Onur Bayraktar, İktidar nimet değildir!

Onur Bayraktar, İktidar nimet değildir!
02 Ocak 2019 - 14:17

CHP Posof Belediye Başkan adayı Av. Onur Bayraktar seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

CHP İlçe binasında gazetecilere açıklamada bulunan İlçe Başkanı Erkan Ocak, Posof’ta AK Parti belediyesinin gözle görülür bir yatırım ve projesinin olmadığını ifade ederek, “Hizmet ayrı bir şey temsiliyet ayrı bir şeydir. Karayolları, Ilgar Tüneli, Üniversite, PTT, Hastane ve buna benzer yatırımlar devletin vatandaşına verdiği hizmettir. Belediyenin ortada bir hizmeti yoktur. Belediye Başkanı’nın devletin yatırımlarına sahip çıkması akla mantığa aykırıdır. Abesle iştigaldir. Nerede tünel, şuan durmuş durumda. Posof’un kaderi olan tünel projesi bir siyasi yatırımdı ve kapandı. Biz bu tünelin siyasi bir yatırım olduğunu söylediğimizde ‘CHP’liler yatırım istemiyor’ diye bizi eleştiriyorlardı. Nerede yatırım hesap versinler. 7 yıldır Ardahan Posof arası yol bitmedi. Posof Türkgözü Sınır Kapısı’nın hali ortada, Posof’un önü açılmadı. Posof’ta Tünel projesi hayal oldu” dedi.

DAMAL VE HANAK BAŞARDI, POSOF BAŞARAMADI

Cumhuriyet Halk Partisi, Posof Belediye Başkanı Av. Onur Bayraktar, 31 Mart Yerel seçimler öncesi ilçede gerçekleştireceği projeleri açıkladı.

Bayraktar şu açıklamada bulundu: “Şirin ilçemiz Posof’ta gelecek kaygısı var. İktidardan yana Posof halkı inisiyatif kullandı. Bu iktidar avantajı hiç bir şeye yaramadı. Damal ve Hanak belediyelerimiz iktidar partisinden olmadığı halde tüm hizmetler güllük gülistanlık içerisinde yapıldı ve bu iki ilçemizde nüfus arttı. İstihdam yaratıldı, yatırımlar tamamlandı. Bu iki belediyemizin projeleri bir bir hayata geçti. Demek ki bu işin iktidarla alakası yok” ifadelerini kullandı.

 İTFAİYE, ENTEGRE ET TESİSİ, MEZBAHANE, İÇME SUYU, KONGRE VE BALO SALONLARI

“Stratejik anlamda Posof’un büyümesi ve gelişmesi lazım” diyen Av. Bayraktar, “Posof’un iklimi ve sınır kapısı bir nimettir. Ortak bir ruhla hareket ederek canlılık oluşturması lazımdır. Halk hareket istiyor İlçede. Baktığımız zaman sosyal aktivite sıfır. Memur ve öğrenicinin sosyal aktivitesi ilçeye yansımıyor. Ekonomik durgunluk had safhada. İş aş yok. Vatandaş göç etmiş. Dışarıda yaşayan Posoflu hemşerilerimiz için hasta ve bakım evi yapılması lazım. Biz bunu yapacağız. Bunun yanında Rekreasyon çalışması başlatıp, Posof çayını ıslah edeceğiz. İş ve eğlence sektörünü canlandırıp Kongre ve Balo salonları yapacağız. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için kaba yem projesini hayata geçirip sılac, fidancılık, seracılık, bitkisel ve hayvansal ürünlerin pazara ulaşması için soğuk hava deposu zincirleri kuracağız. Entegre et tesisi kurup et tesisinin yanında modern bir mezbahana yapacağız.

Belediye bünyesinde birimler oluşturarak 24 saat hizmet verecek itfaiye ve kurtarma ekibi timi kuracağız. Bilindiği gibi geçmişte Türkgözü köyünde yaşanan büyük yangın nedeniyle Gürcistan’dan itfaiye yardımı istemiştik. Gürcistan’da gelen itfaiyeyle yangın söndürülmüştü. İtfaiye ve kurtarma ekibi kuracağız. Posof ilçesinde içme suyu ilgili içilemez raporu olduğu halde kanserojen madde üreten asbest borularla Posof halkının sağlığı bozuluyor. Borularda kirli su akıyor. 16 kilometre uzaklıkta olan ana kaptajdan ilçemize kadar iyileştirip yeni bir hat döşeyeceğiz. Posof halkına sağlıklı içilebilir su imkanı sağlayacağız. Çevre yolu projelendirip alternatif yollar yeni cadde ve sokaklar oluşturacağız. Yerel motifler kullanarak Alpaslan Caddesinde bulunan binalara eski Posof’un nostaljik görünümünü kavuşturacağız. Posof’ta toplumsal barış ve huzur ortadan kalmış, iş, aş ve ekonomik kaygılar birer tehdit haline gelmiştir. Biz bir dönem AK Parti’ye verdiğimiz bu emaneti geri alacağız. Bir dönem teslim ettik, hata ettik. Bu hatayı telafi edeceğiz” dedi.

Bu haber 2088 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • memeocan
    1 yıl önce
    AYNI TERANA YİNE BİLDİK ESKİ SOLCU LAFLARI POSOFTA HANGİ BARIŞ KAYBOLDU POSOFTA KİME BALO SALONU YAPACAKSINIZ HE ERKAN OCAK BİR DEFADA ADAM GİBİ ADAM OL ÇOKMU ZOR GÖZLERİZ KÖR MÜ O KADAR YAPILANBLARI