Reklam

ONLAR DA BUNDAN BÖYLE RAHAT ISINACAK

ONLAR DA BUNDAN BÖYLE RAHAT ISINACAK
28 Mayıs 2021 - 17:58
"Ata dedelerimiz tüm zorluklara rağmen göğüs gererek buradan kaçmadılar. Biz de bu kaçanların geri gelmeleri için gerekenlerin yapılmasına çalışıyoruz. Batı’da ne varsa Doğu’da da o olacaktır. Posof yakın zamanda doğalgaza kavuşacak.”

Posofluları sevindiren bu sözlerin sahibi olan Ardahan Ak Parti Milletvekili Orhan Atalay, açıklamayı Türkgözü Sınır Kapısında yaptı. Posof’tan gidenlerin ata dede ocaklarına yeniden dönmeleri için gerekenlerin yapılacağını kaydeden milletvekili Atalay, sınır kapısındaki incelemeleri sırasında Posof’un uzun zamandır beklediği doğalgazla tanışmasının an meselesi olduğunu vurguladı.

Yıllar öncesinden Posof'tan geçen Botaş Boru hattına rağmen Posof'a doğal gaz verilmemişti. Türkiye'ye ilk geçiş yeri olan Ardahan'ın Posof ilçesi doğal gaz umuduyla beklemesine rağmen nüfusundan dolayı firmalar tarafından kazançlı görülmediği için doğalgaz kullanımına başlanamamıştı.

İlçe halkında memnuniyet yaratan doğalgaz müjdesine ilişkin konuşma yapan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, alınan karardan dolayı mutlu olduklarını belirterek, su ve kanalizasyon sistemlerinin tamamen değişmesinin ardından yöredeki vatandaşların en kısa sürede doğalgazı kullanacaklarını dile getirdi. Haber: Özgür Evliyaoğlu-Ardahan Haber
 
Bu haber 3033 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Burhan Özkoşar
  3 ay önce
  Kim kaçmış acaba? Bu nasıl bir haberdir böyle???
 • Vatandaş
  3 ay önce
  Göç vermişler anlamayacak bir durum yok hane halen daha veriyoruz ya göç durdurmaya çalışılıyor göç vermiş insanları memleketine ata dede topraklarına geri döndürme mücadelesi veriliyor değerli vekilimiz de elinden geleni yapıyor Batı’da ne varsa Ardahan da daha iyisi olsun die gerçekten çok ilgili bu konuda vekilimiz tabi bizlerde vekilimize destek olmalıyız desteklemeliyiz.
 • Vatandaş
  3 ay önce
  Allah razı olsun sn Orhan Atalay’dan gerçekten memleketini memleketin insanlarını memleketin geleceğini düşünen olmuş yatırımlar getirerek gelişmesine vesile olmuştur seviliyor vekilimiz tekrar Allah razı olsun memleketimizi düşündüğü için.