Reklam

ÖDENEK GELİRSE YOL BİTER

ÖDENEK GELİRSE YOL BİTER
07 Ağustos 2020 - 18:59

Ardahan Göle karayolu müteahhidi Ekrem Kılıç, ödenek sıkıntısından dolayı yolların bitirilmediğini, bu yıl Göle’den Yalnızçam yol ayrımına kadar iki taraflı bölünmüş yolun hizmet vereceğini söyledi.

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, yüklenici firma hakkından Ardahan Göle karayolu yolunun son durumu ile ilgili bilgi aldı.

Ardahan Göle karayolu yol müteahhidi Ekrem Kılıç, gazetemize yol çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.  2012 yılında ihale edilen yolun önfizilibilite çalışmasının masa başında yapıldığını belirten Kılıç, “Önfizibilite çalışması masa başında yapıldığı için inşaat çalışmasında birçok eksik ortaya çıktı. İlgili firma, saha çalışması yapmadan direk harita üzerinden yol şuradan buradan geçecek şekilde proje hazırlamış. Yolun altında ne var, hangi katmanlar geçiyor, nerede su ve heyelan var bunları araştırmamış. Yolun gecikmesinin birinci nedeni budur. İkinci neden ise devlet yola ödenek ayırmıyor. Biz yolu kendi cebimizden yapıyoruz ödeneğimizi zamanında alamıyoruz. Birim fiyatları artıyor ancak, eski birim fiyatından devlet bize geç ödeme yapıyor. Yaşanan bu durumdan dolayı yüklenicilerin birçoğu iflas ediyor” dedi.

Yalnızçam yol ayrımdan Ardahan’a kadar olan çift yönlü toplam 18 KM’nin yapımı ise önümüzdeki yıla kalacağını aktaran Kılıç, yolun bitirilmesi için her türlü imkanı seferber ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 2527 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum