Reklam

O haber, Valilik ve Halkı harekete geçirdi

O haber, Valilik ve Halkı harekete geçirdi
25 Aralık 2018 - 15:54 - Güncelleme: 25 Aralık 2018 - 16:05

Çıldır’da çıkan yangında evi yanan ve ahırdaki hayvanları telef olan vatandaşa Çıldır Kaymakamlığı sahip çıktı. Ardahan Valiliğinden yapılan açıklamada, söz konusu aileye gıda yardımının yanı sıra nakdi para yardımının kaymakamlık tarafından yapıldığı duyuruldu.

Ardahan Valiliği olarak mağdur aileye yardım eli uzatacaklarını açıklayan Valilik, yaptığı basın bildirisinde şunlara yer verdi: “Ardahan’ın Çıldır İlçesi Kotanlı köyünde Oktay Kızıltaş adlı vatandaşın evinde çocukların ateşle oynaması sonucu yangın çıkmıştır. Yangına, AFAD ekipleri, Çıldır Tabur Komutanlığı ve Çıldır Belediyesi itfaiyesi müdahale etmiş ve yangın başka evlere sıçramadan söndürülmüştür. Yangından etkilenen aile bireyleri hemen hastaneye intikal ettirilmiş, hastanede ki takipleri yapılmış ve taburcu edilmişlerdir. Yangın esnasında evin yanında bulunan ahırda 3 hayvan dumandan zehirlenerek telef olmuştur. Yangın sonrası Valiliğimizce çalışma başlatılmış, AFAD, SYD vakfı ve Kızılay tarafından aileye acilen gıda ve giyecek yardımında bulunulmuştur. Çıldır Kaymakamlığı öncülüğünde çeşitli kamu kurumlarınca aileye 18 bin 500 lira nakdi yardım yapılmıştır. Ailenin yanan evinin yanında henüz inşaat halde bulunan iki katlı evin yapımı ve ailenin bundan sonraki ihtiyaçlarında Valiliğimiz gerekli yardımlarda bulunacaktır. Basına ve kamuoyuna duyurulur” denildi.

SADECE DEVLET DEĞİL, BİZLER DE YARDIMDA BULUNALIM

Bu arada yangında evi yanan aileye yardım çağrısı yapıldı. Sosyal Medya hesabında açıklamada bulunan Posoflu hemşerimiz Saadet Atalay, vatandaşları aileye yardım yapmaya çağırdı.

Saadet Atalay konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:” Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Kotanlı köyünde 9 kişilik ailenin yaşadığı ev yangında küle döndü. Bu haber içimizi sızlattı, düşünün ki bir an da he şeyinizi kaybediyorsunuz. Boşuna dememişler mal canın yongasıdır diye. En büyük tesellimiz ise can kaybının olmaması. Ardahan’daki basın mensubu kardeşimiz Özkan Karakaya’nın bugün yaptığı haberle öğrendiğim bu üzücü olayın ardından, yaptığım paylaşım sonucu müthiş geri bildirimler aldım. Biz ne yapabiliriz diye arayan insanlarımız var ya işte onlar ne güzel insanlar, iyi ki varlar. Çıldır Belediye Başkanımız Yakup Azizoğlu ile görüştüm, ailenin durumu ile bilgi aldıktan sonra Ailenin reisi Oktay beye ulaştım. Köyde yanan evin ön tarafında uzun zamandır, yardım kalmış bir inşaatının olduğunu öğrendim. Şimdi günün en güzel haberini sizinle paylaşmak istiyorum. Ardahanlı bir iş adamımız ailenin yarım kalmış inşaatı için gerekli tüm ağaç doğrama işlerini karşılayacağını söyledi ve sözünü böylece almış oldum. Bu tarifi imkânsız bir mutluluk sağ olsun. İşte bizim insanımız! Emeği geçen ve geçecek olan insanlarımıza sonsuz teşekkürler.” Ardahan Haber

LÜTFEN BU HABERİ KAYNAK KULLANARAK YAYINLAYIN!

Bu haber 1353 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum