Reklam

O aileye yardım yağdı!

O aileye yardım yağdı!
05 Ocak 2019 - 16:42

Geçtiğimiz yıl Çıldır İlçesine bağlı Kotanlı Köyünde meydana gelen yangın sonucu evi yanan ve ahırdaki hayvanları telef olan Kızıldaş ailesine birçok hayırsever vatandaş yardım eli uzattı.

Gazetelerimizde yayınlayan haberler ile sosyal medya üzerinde yapılan yorumlar üzerine yurt içi ve yurtdışında yaşayan birçok Ardahanlı vatandaş Çıldırlı aileye yardım etmek için seferber oldu.

Yangının ardından Çıldır Kaymakamlığı, AFAD ve Çıldır Kızılay’ı olay yerinde incelemelerde bulunmuş ve aileye yardım etmişti.

Oktay Kızıldaş ve Köy Muhtarı Yolcu Karakaya gazetemizi ziyaret ederek, yapılan yardımlardan dolayı hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiler.

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan birçok Ardahanlı hayırseverin kendilerine yardım eli uzattığını ifade eden Oktay Kızıldaş, yangından sonra Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu ile birlikte AFAD ve Kızılay’ın kendilerine yardım eli uzattığını bildirdi.

Yaşadıkları olayın ardından devletin sıcak elini yanında bulduklarını ve devletin her türlü desteği kendilerine sunduğunu ifaden Kızıldaş, “Başta emeği geçen Vali Mehmet Emin Bilmez, Kaymakam Bedirhan İmamoğlu’na, Çıldır AK Parti eski İlçe Başkanı Rıfat Vural’a ve yardımını esirgemeyen tüm hayırseverlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

MUHTAR KARAKAYA: BASIN MENSUPLARININ EMEĞİ BÜYÜK OLDU

Köy muhtarı Yolcu Karakaya ise, “Yapılan haberler üzerine yurt içi ve yurt dışında birçok kişi ve kurum bizi arayarak mağdur aileye yardım için bir seferberlik başlatıldığını duyurdu.

Yangın esnasında Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu yangına müdahale konusunda ilçe jandarma komutanlığını seferber ederek itfaiye getirildi. Yangın söndürülünceye kadar devletin sıcak elini bizlere gösteren Kaymakam İmamoğlu yangın söndürülene kadar dışarıda bekledi ve aileye destek oldu. Kaymakam Beyi’n eşi aileye yemek getirerek ailenin yanında yer alarak teselli etti. Afet yetkililerin cansiperane mücadelesi ve Hanak Belediyesi tarafından gönderilen itfaiye yardımda bulundu. Bunun yanında Çıldır Kızılay Şubesi ve sürekli halkın içerisinde yer alan AK Parti eski ilçe Başkanı Rıfat Vural’da üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.  Ayrıca yangın haberini Gazetelerde haberleştiren Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Başkanı Özkan Karakaya’ya, Başkan Yardımcısı Sezgin Uygar’a, Muhabir Şahin Şirin’e, sosyal medyada haberi yayarak adeta kelebek oluşturan Saadet Atalay’a, Çıldır İlçe Müftüsü Mehmet Cebeci’ye, İlçe Jandarma Komutanı İsa Başçavuş’a, AK Parti Ardahan Kadın Kolları Başkanı Sultan Subaşı’ya, konuyla yakından ilgilenen ve Van’a tayin olan Vali Mehmet Emin Bilmez’e ve tüm hayırseverlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

Bu haber 1545 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum