Reklam

Necmi Kadıoğlu için PLATFORM kurdular

Ardahan'ın Hanak ilçesinde pir parkta Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun isminin yazılı olduğu tabelanın kaldırılmasına Hanaklılar Platformu tepki gösterdi.

Necmi Kadıoğlu için PLATFORM kurdular
16 Mart 2017 - 19:56 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 20:19

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun Ardahan Hanak'ta yapımına katkıda bulunduğu parkta adının yazılı olduğu tabela kaldırılmıştı.

Olayın ardından Hanaklılar Platformu tarafından açıklama yapıldı.

Hanaklılar Platformu Başkanı Togay Çoban tarafından yapılan açıklamada Başkan Necmi Kadıoğlu'nun isminin yazılı olduğu tabelanın kaldırılmasına tepki gösterildi.

Hanaklılar Platformu tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Cumhuriyet ve Atatürk'e yönelik gösterilen hassasiyeti bizler de paylaşıyoruz lakin biz bir adım daha ileriye giderek 1938'de Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünden sonra ona karşı yapılan unutturma ve yok gösterme hareketlerine de tepki gösteriyoruz ve diyoruz ki 1938'den sonra kim Atatürk'ün resimlerini devlet dairelerinden kaldırmışsa, kim paraların üzerinden Atatürk'ün resimlerini kaldırmışsa, bilinmelidir ki asıl darbeciler onlardır.

Sayın Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu'nun konuşmasında Osmanlı devletine, padişahlarına darbe yapanlarla, Cumhuriyet kurulduktan sonra Atatürk'e darbe yapanlar aynı kişiler ve aynı zihniyet olduğunu ifade etmiştir. Bizler de Başkanımızın bu ifadelerine aynen kaılıyor ve paylaşıyoruz.

Darbeye ve darbecilerin her türlüsüne karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Ama maalesef ki Hanak Belediye Başkanı yaklaşan 16 Nisan Referandum öncesi başkanımızın bu konuşmasında cımbızlama yaparak algılarımızla oynamaya kalkmış, hiç ilgisi olmayan karalama ve linç kampanyasını başlatmışlardır.

Güneş balçıkla sıvanmaz ve sayın Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu'nun bu ülkenin yetiştirdiği vatanına, milletine, bayrağına bağlı gerçek bir vatanseverdir. Bu yalanlarla hilelerle asla karalanamaz. Başkanımızın sonuna kadar yanındayız. Üzülerek ifade etmeliyiz ki dün Hanak Belediye Başkanı kendisine bir rol kapma ve yanında bulunanlara şirinlik yapacağım havasıyla tam bir siyasi şov yapmıştır. İlçemize pek çok yatırımlar kazandıran Belediye Başkanımızın adının verildiği reklam tabelaları kaldırılmıştır. Şimdi buradan sesleniyorum; ey başkan bu işin aslını öğrenmeden araştırmadan, bizim memleketimizde bir söz vardır: "Taş üstüne kim taş koymuşsa başımızın tacıdır" sözüyle hareket etmekti.

Tabelayı sökmekle insanların kalbindeki o sevgiyi, o saygıyı da sökemezsiniz, gönül isterdi ki sosyal medyada güzel, sakin, temiz ilçemiz tabela söken belediye olarak değil, yeni tabelalar asan, faaliyetler yapan ilçe olarak anılsaydı. Yazık çok yazık sizi bu davranış sebebiyle şiddetle kınıyor ve Hanaklı hemşehrilerimizin Hanak Belediye Başkanına tepki göstermeye davet ediyoruz."

Kadıoğlu'nun, Hanak'taki tabelası yıkıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun, Hanak'ta yapımına katkıda bulunduğu parkta adının yazıldığı tabela, ' Atatürk'e hakaret ettiği' gerekçesiyle Hanak Belediye Başkanı CHP'li Ayhan Büyükkaya tarafından kaldırıldı.

Ak Partili eski  Hanak Belediye Başkanı  Taşdemir Çoban'ın döneminde  Hanak İlçesi'ne Başkan  Necmi Kadıoğlu tarafından yaptırıldığı için adı verilen park önünde  Hanak Belediye Başkanı CHP'li  Ayhan Büyükkaya bir toplantı düzenledi.  Damal İlçesi CHP'li Belediye Başkanı Ergin Önal ve  Hanak Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu park önünde bir açıklama yapan  Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, şunları söyledi: 

"Birkaç gün önce  İstanbul  Esenyurt Belediye Başkanı  Necmi Kadıoğlu katıldığı bir panelde, '650 yıllık çınarı darbeciler, sütü bozuklar, kanı bozuklar yıkmış' diye laf etti. Biz bu lafları kendisine iade ediyoruz. Sütü bozuklar, kanı bozuklar  Atatürk'e ve silah arkadaşlarına dil uzatanlardır.  Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı, ne  Necmi Kadıoğlu olurdu, ne de biz olurduk.  Necmi Kadıoğlu'nun soy ismi belki de şimdi Kadıov olurdu, ya da başka bir şey olurdu. Oysa Osmanlıya o kadar sahip çıktıkları halde, övündükleri halde, bölgemiz, coğrafyamız Ruslara 40 yıllığına savaş tazminat olarak verilmiştir. Bu bölgede yine  Kazım Karabekirpaşa ve gerçek Türkler, Müslümanlar kazma ile kürek ile milis kuvvetleri oluşturarak bu bölgeyi  Atatürk ile birlikte Cumhuriyete kavuşturmuştur ve bizlere gerçek bir yaşam hakkı tanımışlardır. Biz bu lafları  Necmi Kadıoğlu'na iade ediyoruz. Çıkıp halktan ve kamuoyundan özür dilemeli. Burada  Necmi Kadıoğlu'nun tabelasını indireceğiz.  Atatürk'e, cumhuriyete, laikliğe,  Atatürk'ün silah arkadaşlarına dil uzatanların dilini keseriz dedi."

Başkan  Ayhan Büyükkaya'nın açıklamasının ardından  Kadıoğlu'nun adını taşıyan tabela iş makinesi ile yıkılarak kaldırıldı.

Bu haber 1949 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum