Reklam

Necat Tuna, adaylığını ve projelerini açıkladı

Necat Tuna, adaylığını ve projelerini açıkladı
24 Ekim 2018 - 15:48

HAYALLERİM VE PROJELERİM VAR

Nüfusu 2 binin altına düştüğü için kapatılıp, Ardahan'ın Hanak İlçesine mahalle olarak bağlanan eski Ortakent Beldesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Necat Tuna, Hanak Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. 

Ortakent'te yaptıkları hizmetlerinin bölge halkı tarafından takdir gördüğünü belirten Tuna, bu hizmetlerin aynısını ve daha çoğunu Hanak ilçesinde de yapmak için yerel seçimde Hanak'ta belediye başkan adayı olduğunu ifade etti. 

Belediye başkanlığı için heyecanlı olduğunu söyleyen Tuna, “ Başkan olmamdaki asıl neden eski beldem Ortakent’tir. Bu belde 2 dönemdir mahalle olarak Hanak’a bağlı ancak 1 AKP’li 1 CHP’li Belediye Başkanlığı dönemi geçmesine rağmen ne yazık ki bu beldeye bir çivi dahi çakılmamış durumdadır. Bu benim içimi acıttı. Yani burada yaşayan insanlar insan değil mi? Başkan adayı olmamdaki nedenlerden birincisi  budur. Bu belde halkı ile birlikte Hanaklı vatandaşların talebi üzerine bu göreve talip oldum. Hanaklı benim Belediye Başkanı olmamı istiyor. Yani maalesef Ortakent mahallesine bugüne kadar bir çivi çakılmamış. Şimdi Belediye Başkanımız Hanak ilçesine yollar yapmış, çok güzel kaldırımlar yapmış ama buraya yapılan bu hizmetler neden Ortakent’e yapılmamış. Bu çok üzücü bir durumdur” dedi.

SADECE HİZMET DEĞİL, GÖNÜLLERE DE GİRMEK LAZIM 

Belediye Başkanlığı için sadece hizmet yapmak yeterli olmadığını aynı zamanda gönüllere de girilmesi gerektiğini ifade eden Tuna, “Belediye Başkanı dediğin gönüllere girecek, insanların beyninde yer edinecek. Kendini sevdirecek, insanlara tepeden bakmayacak. Başkanlık bunun için çok kıymetlidir.  Ben Hanak Belediye Başkanı olduğumda şeffaf olacağım. Tüm halkın Belediye Başkanı olup ayrımcılık yapmayacağım. Mesela Ortakent’te Belediyeye ait dükkanlar vardı, o dükkanlar satıldı. O yerlerin karşılığında bu beldeye bir şey yapılabilirdi. Ama hiçbir şey yapılmamış. CHP Genel Merkezi tarafından bu görev bana tevdi edilirse yalnızca CHP’nin değil AKP’nin, MHP’nin, HDP’nin de Belediye Başkanı olacağım. Bu konuda bir ayrımcılık yapmayacağım. Herkese eşit muamelede hizmet edeceğim ve yaptığım hizmetlerden, aldığımdan verdiğimden tüm Hanaklıların haberi olacak. Hanak ilçesinde çok büyük değerli büyük ağabeylerimiz var, bu işi onlarla beraber yapacağız. 5 yıl Belediye Başkanlığı yaptığım Ortakent Beldesindeki şeffaf tutumuzu Hanak ilçesinde sürdüreceğiz. Hanaklıların kalbinde yer edineceğiz. Halka hesap verebilir bir Belediye olacağız” ifadelerine yer verdi. 

MAAŞIMI ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK BAĞIŞLAYACAĞIM

Hanak İlçesi ile ilgili projelerini de açıklayan Tuna, “ Hanak’ın bitmemiş birçok sorunu var bunları çözüme kavuşturacağız. En basitinden bir halı sahamız yok. Gençlerin futbol oynayabileceği bir saha mevcut değil. İlçeye halı saha kazandıracağız. Ortakent’in ortasından geçen dereyi ıslah edeceğiz. Hanak’ta imar sorununu çözüp 2 kat olan imarı 5 kata çıkaracağız. Hanak’ta Belediye olarak arsayı yabacılara değil, arsaları Hanaklıya satacağız. Bu şekilde göçü tersine döndüreceğiz. Hanak’ta mevcut terminali ilçe dışına çıkarıp bu alanı kapalı halk pazarına dönüştüreceğiz. Şehir içi trafiği rahatlatmak için köy minibüslerinin toplanacağı bir alan oluşturacağız. Hanak’ta ormanlaştırma ve yeşillendirme alanları projesi başlatacağız. Maaşımı Hanaklı öğrencilere burs olarak vereceğim. Bu ve bunun gibi bir çok projemizi ilçemizde hayata geçireceğiz. Başkan adayı olduğum an diğer tüm projelerimi Hanaklı hemşerilerimizle paylaşacağız” diye konuştu. 
           Haber: Yağmur Avşar

Bu haber 2585 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TARAFSIZ KİŞİ
    1 yıl önce
    DAMAL BELEDİYE BAŞKANININ İSMİNİ BİLE YANLIŞ TANITMIŞSINIZ SİZ NEYİN HESABINI YAPIYORSUNUZ KİMSEYE SORMADAN BU NASIL ADALET ADAY AÇIKLIYORSUNUZ PES DOĞRUSU