Reklam

MURAT AKINCI ÖZÜR DİLEDİ

MURAT AKINCI ÖZÜR DİLEDİ
20 Aralık 2020 - 13:30
Göle Bedirhanbey Anadolu İmam Hatip Lisesinde yaklaşık 5 yıldır görev yapan Murat Akıncı adlı öğretmen, MHP bıyığıyla ve Beyaz Toros’la resim çekerek ‘Beyaz Toros… Bilen bilir’ yönündeki paylaşımı Ardahan ve Göle’de infial yarattı. Birçok siyasi parti temsilcisi ve STK Başkanlarının tepki vermesi üzerine Öğretmen Akıncı, paylaşımını sosyal medyadan kaldırarak özür diledi.  

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de yazılı ve sözlü olarak uyardığı Murat Akıncı, sosyal medya paylaşımını kaldırarak, yanlış anlaşılmasından dolayı gazetemiz vasıtasıyla özür yazısı gönderdi.

İşte Öğretmen Murat Akıncı’nın özür paylaşımı şöyle oldu: “Bir süredir sosyal medyada geçmiş dönemde paylaşmış olduğum bir fotoğraf üzerinden çeşitli paylaşımlar yapılmakta. Bir velimizin aracı olan araç yanında üzerinde bayrak ayyıldız olması ve aracın bir dönemin lüks aracı olması sebebiyle hiç bir art niyet taşımadan fotoğraf çekip paylaşmış bulundum. Bilen bilir ifadesinin aracın piyasada kullanışlı ve ilk araçlardan olması sebebiyle yazdığımı ifade etmek istiyorum. Paylaşmış olduğum fotoğrafa yönelik farklı yorumlar ve ideolojik çarpıtmalar yapıldı. Şahsım bu bölgeli olmam ve beş yıldır burada hizmet etmekteyim. Hiçbir şekilde ideolojik ve etnik bir ayrımcılığa gitmedim ve işimi yapmaya çalıştım. Söz konusu paylaşım amirlerimin uyarısı sonucu tarafımdan daha önce kaldırılmıştı. Fakat tekrar gündeme getirilerek farklı bir algıya yol açtı. Paylaşımda her hangi bir art niyet olmadığını bildirmek isterim. Paylaşımının yanlış lanse edilmesi sebebiyle derinden üzüntü duyduğumu belirtip şahım adına özür diliyorum.”
 
Bu haber 5021 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mustafa kay
  8 ay önce
  Hoca belki hatali ama her torosu o***lara kötü gözle bakmak ck yakişiksiz torosu olupta hilal bıyık birakinca veya MHP sembolu olunca neden herlerinden firlarlarki insanlar bence art niyetli o*** bu tepki verenlerdir başkatada o millieğitim müdürüdür onun haddine değildir bu işlere karişmasi kimse kimseyi öldürmüyor yada ayrımcılık yapmiyor herkes ck şükür bunun bilincinde
 • Göle barış kardeşlik
  8 ay önce
  Bir hata yapıldı ve hatasını anladı tebrikler sn öğretmen ardahan ve göleye barış yakışır
 • Orhan
  8 ay önce
  Hoca özür dilemek sizin kin ve nefret dolu katliamcı duygularınızı değiştirmez