Reklam

Mükemmelliğe Avrupa onayı

Çıldır-Aşıkşenlikli Anaokulu Müdürünün 2. Başarısı Avrupa Mükemmellik Ödülü

Mükemmelliğe Avrupa onayı
17 Ekim 2017 - 12:50 - Güncelleme: 18 Ekim 2017 - 16:17

Aynı zamanda Çıldırlı eski İl Genel Meclis Üyesi Necdet Kanbir'in gelini olan Sabiha Gökçen Anaokulu Müdürü Aslı Kanbir'in Müdürü olduğu Antalya Muratpaşa Sabiha Gökçen Anaokulu, daha önce Türkiye Mükemmellik Ödülü aldıkları projeleri ile bu kez Avrupa’da ödüle hak kazanarak bizleri gururlandırdı.

Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü’nü alan Sabiha Gökçen Anaokulu Avrupa Yönetim Vakfı tarafından yürütülen EFQM Küresel Mükemmellik Endeksi’ne ‘gümüş’ kategoriden girdi Türkiye'deki birçok ünlü holdingi geride bırakarak 2015'te Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü kazanan Sabiha Gökçen Anaokulu, şimdide de mükemmeliyetini Avrupa'da onaylattı. Antalya'nın en büyük bağımsız anaokulu olan Sabiha Gökçen Anaokulu, Avrupa Yönetim Vakfı tarafından yürütülen EFQM Küresel Mükemmellik Endeksi'ne girdi.

ALTIN KATEGORİDE YER ALDI

Temmuz ayı içinde kurumsal profilini doldurarak sürece başvuruda bulunan Sabiha Gökçen Anaokulu, yapılan değerlendirme sonucunda 19 Temmuz'da 'eğitimdeki örnek ve özgün uygulamalarını başarıyla sürdürdüğü' için dünyanın en iyi performans gösteren kuruluşları arasında 'Altın' kategoride yer aldı.

EĞİTİMDE ÖRNEK MODEL

Sabiha Gökçen Anaokulu'nun kalite sürecini ve çalışmalarını anlatan bilgiler de dünyanın en iyi performans gösteren kurum ve kuruluşlarının tanınması amacıyla geliştirilmiş EFQM Küresel Mükemmellik Endeksi internet sayfasına konularak, eğitim alanında örnek olarak sunuldu. Sabiha Gökçen Anaokulu Müdürü Aslı Kanbir, okul öncesi eğitimde uyguladıkları kalite çalışmaları ve projelerle Türkiye'de örnek ve model olmak istediklerini söyledi.

BEYAZ VE YEŞİL BAYRAK

2015 yılında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Mükemmellik Ödülleri'nde jüri tarafından yapılan değerlendirmede küçük ve orta ölçek kamu yönetimi ve toplum hizmetleri kategorisinde finale kalan Antalya Muratpaşa Sabiha Gökçen Anaokulu, 'Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nün sahibi olmuştu. 2001 yılında hizmete açılan Sabiha Gökçen Anaokulu, 30 kişilik ekibiyle 450 öğrenciye hizmet veriyor. Okul aynı zamanda Temiz Okul-Hijyen Okul Projesi kapsamında 'Beyaz Bayrak', ISO 9001:2015 Kalite Belgesi, Beslenme Dostu Okul Bayrağı, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın Eko-Okul projesi kapsamında da 'Yeşil Bayrak' ödüllerinin de sahibi.

MÜKEMMELLİĞE AVRUPA ONAYI

Çocuk özgürce deneyimlerde bulunup rahatça hareket edebildiği ortamlarda gelişir. Bu nedenle ortamlarımız güvenlidir, tehlikelerden uzaktır, temiz ve hijyendir, farklı etkinliklere olanak tanır, estetiktir. Problem çözme becerisi, çocuklara kazandırılması gereken ve yaşam boyunca kullanacağı en önemli beceridir. Okulumuzda, problem çözme becerisi kazandırılırken seçenekler sunulur, teşvik edilir, günlük yaşam ve oyun temel alınır. İlgi, merak, gözlem, deney ve keşif yapma fırsatı verilir.         

Sabiha Gökçen Anaokulunda öğrenciler, paylaşmayı, sorumluluk almayı, araştırmayı, problem çözmeyi ve bilinçli bir tüketici olmayı öğrenerek ilköğretime hazırlanır.

Bu haber 2953 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum