Reklam
Reklam

MUHARREM İNCE, ARDAHAN'DA BEKLEDİĞİ İLGİYİ GÖREMEDİ

MUHARREM İNCE, ARDAHAN'DA BEKLEDİĞİ İLGİYİ GÖREMEDİ
14 Ekim 2020 - 23:24 - Güncelleme: 14 Ekim 2020 - 23:31
CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, Ardahan'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Ardahan'a gelen İnce, Belediye Başkanı Faruk Demir'i makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası Kongre Caddesi'ndeki esnafla bir araya gelen İnce, beklediği ilgiyi Ardahan’da göremedi.

'Bin Günde Memleket Hareketi' programı kapsamında Ardahan’a gelen Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmada, AYM üyesinin 'ışıklar yanıyor' paylaşımına tepki göstererek, "Işıkla anlaşmanın neyi ima ettiğini açıklasınlar" dedi.

Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Ardahan'a gelen İnce, Kongre Caddesi üzerinde gazetecilere açıklamada bulundu. Muharrem İnce, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına tepki göstererek, ’’Devlet kurumları devletin geleneği hiç bu kadar ayağı düşmemişti. Devlet şu anda çöktü; Hukuk çöktü, yargı çöktü. Cumhuriyet tarihinde Anayasa mahkemesi üyesi ışıklar yanıyor diye twit atıyor, İçişleri Bakanlığı buna cevap veriyor. Hukuk ve modern bir devlette bunlar olabilir mi, bu cehaletle yakında dumanla anlaşırlarsa da şaşırmam. Işıkla anlaşmanın neyi ima ettiğini de bilemem’’ dedi.

Muharrem İnce, ülkede darbeyi kim yaparsa yapsın karşısında olduklarını söyleyerek, "Ülkede her türlü darbeye ve her türlü teröre karşıyız. Darbeyi kim yaparsa yapsın karşıyız. Teröre kim bulaşırsa bulaşsın karşıyız. Biz memleket hareketİ olarak dün gece saat 12'den önce tepkimizi gösterdik" şeklinde konuştu.

İNCE: BEN CHP SÖZCÜSÜ DEĞİLİM

İnce, bir Gazetecinin, AYM üyesinin "Işıklar yanıyor" paylaşımına CHP’den yanıt verilmemesi sorusuna da "Ben CHP'nin sadece üyesiyim. CHP'nin sözcüsü değilim. Bunu CHP'nin sözcüsüne sorarsınız" diyerek cevap verdi.
Bu haber 3587 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum