Reklam
Reklam

MORKOÇ YEMEK FABRİKASI HİZMETE GİRDİ

MORKOÇ YEMEK FABRİKASI HİZMETE GİRDİ
20 Mayıs 2022 - 10:44 - Güncelleme: 20 Mayıs 2022 - 12:08
Yemek sektörünün deneyimli isimleri olan Erdal Morkoç ve Nihat Yıldız ortaklığında Ardahan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde Morkoç Yemek Fabrikası hizmete girdi.

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ve vatandaşların katılımıyla açılan Morkoç Yemek Fabrikası, kentte büyük bir ihtiyaca cevap verecek.

2004 yılından itibaren yemek sektörünün içinde olduğunu açıklayan Erdal Morkoç, “2004 yılından beri gıda sektöründe çalışıyorum. Yemek imalatı bölümünde 12 yıl aşçılık ve ustalık yaptım. Belli bir aşamada yemek sektöründe Ardahan’da kurumsal ve toplu yemeklerde TSE’ye uygun bir yemekhanenin olmadığını tespit ettim. Kendi imkanlarım doğrultusunda Ardahan’a yemek fabrikası kurmaya karar verdim. Yemek fabrikamızı pandemiden önce kurmuştuk ancak o zaman faaliyete geçirememiştik ama bugün itibarıyla yemekhanemizi açmış bulunmaktayız” dedi.

Hizmete giren yemek fabrikasıyla 10 kişiye iş imkanı sağladıklarını belirten Morkoç, şöyle konuştu; “Morkoç Yemek Fabrikası’yla kurumlara, düğün, cenaze ve organizasyonlarda toplu yemek hizmeti sunacağız. Ayrıca yemekhanemizde 40 kişinin yemek yiyebileceği yemek masamız mevcuttur. Sanayi Esnafına ve bütün Ardahan halkına hitaben yemek firması kurduk. Amacımız ilimize daha iyi ve kaliteli bir hizmet verebilmek ve ömrümüz yettiği kadarıyla bu hizmeti devam ettirmeyi düşünüyorum. Açılışdan bu yana yemekhanemizde potansiyel seviyemiz gayet iyi ve yaklaşık 10 kişilik bir kadromuz da mevcut. Nihat Yıldız da aynı zamanda ortağım ve işletmemizin genel müdürlüğünü yapmaktadır. Kendiside bu sektörde uzun yıllar deneyim sahibidir.”


 
Reklam
Bu haber 948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Köylü Vatandaş
  1 ay önce
  Ardahan için güzel yatırım dışarıya bağımlı olmaktan kurtuluruz kendini kalkındıran bir memleket oluruz böylelikle dilerimki güzel ihaleler verilir ardahan içinde ve ilçelerinde başarılar diliyorum işletme sahiplerine.
 • Hakan Kısaca
  1 ay önce
  Hayırlı olsun elinize sağlık Ardahan için yatırım yapan Ardahan a böyle işyerleri. Açtığınız dan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum Hayırlı işler bol kazançlar