Reklam
Reklam

Morkoç Hayvancılıktan Ardahan’a 1500 koyun

Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma” ve “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı” projeleri kapsamında Morkoç Hayvancılık, Ardahan ve ilçelerde genç çiftçilere bin 500 adet koyun dağıtımı gerçekleştirdi.

Morkoç Hayvancılıktan Ardahan’a 1500 koyun
19 Ağustos 2016 - 12:55

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geliştirilen proje kapsamında genç çiftçilere yönelik destekler sürüyor. Ardahan’da da bu kapsamda yaklaşık 38 çiftçiye bin 500 adet ücretsiz koyun dağıtım teslimatı Ardahan Modern hayvan pazarında yapıldı.

MORKOÇ LİMİTET ŞİRKETİ ÇİFTÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 Ardahan için lokomotif arz eden Ardahan AVM projesini şehre kazandıran, gerçekleştirdiği büyük projelerle adına söz ettiren Morkoç Hayvancılık Limitet Şirketi, Ardahanlı çiftçilerinin de yüzünü güldürdü.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan ihaleyi alan Morkoç Tarım ve Hayvancılık Şirketi, Ardahanlı genç çiftçilere koyunlarını teslim etmeye başladı.

Morkoç Hayvancılık Şirketi sahibi işadamı Kenan Morkoç,  il genelindeki koyun ve koç yetiştiricilerine bin 500 adet, Mor koyun, Ak Koyun ve Merinos ırkı damızlık koyun ve koç dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

MORKOÇ: İLK OLARAK KENDİ MEMLEKETİMİZDEN DAĞITIMA BAŞLADIK

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, 30 bin adet küçükbaş hayvan projesi aldıklarını ifade eden İşadamı Kenan Morkoç, “Kendi memleketimiz olması hasebiyle ilk olarak Ardahan’da koyun dağıtımına başladık. Genç çiftçilere yönelik olan bu proje kapsamında Ardahan il ve ilçelerde yaklaşık 38 kişiye 38 koyun ve 2 koç dağıtımı gerçekleştirdik. Erzurum’dan getirdiğimiz damızlık koyunlar ırk olarak mor, ak ve merinos cinsi olup, çiftçilerimiz damızlık koyunlardan son derece memnun. Şehirden köye göç eden genç çiftçilere yönelik Bakanlık tarafından hazırlanan bu proje sayesinde çiftçilerimiz için bir ekmek kapısı açılmış oldu” dedi.

ARDAHANLI GENÇ ÇİFTÇİLER ÇOK MEMNUN

 Projenin maksadı, çiftçilerin kendilerine yetebilecek büyüklükte işletme oluşturup geçimlerini temine yardımcı olmak olduğunun altını çizen İşadamı Kenan Morkoç,  “Bakanlığımız belirlenen hedeflere ulaşmak için tarıma daha çok önem veriyor, çiftçiyi, üreticiyi ve hayvancılık sektörünü desteklemeye devam ediyor. Ülkemiz küçükbaş hayvancılığa çok elverişli bir coğrafyadadır. Hayata geçirilecek uygulama ve programlarla başta Ardahan’da olmak üzere, şu anki verilere göre 42 milyon olan küçükbaş hayvan sayısı daha da artacak” diye konuştu.

Reklam
Bu haber 4474 defa okunmuştur.