Reklam
Reklam

MİLYONLUK TESİS ÇÜRÜYOR

MİLYONLUK TESİS ÇÜRÜYOR
24 Eylül 2021 - 14:47
KAMUOYU, ASFALT PLENTİNİN KADERİNE TERK EDİLMESİNE TEPKİLİ

Ardahan –Şavşat Karayolu üzerinde İl Özel İdare bünyesinde bulunan iki adet asfalt plentinden birisi çürümeye terk edildi. Anıl Akselin Genel Sekreterlik yaptığı dönemde hibe yoluyla Ardahan İl Özel İdaresine kazandırdığı, ikinci asfalt plenti tam teşekkül kilit parke, bordur taşı ve asfalt üretimi gerçekleştirirken ihtiyaç fazlası olan ve daha önce kurulan asfalt plentinin ise çürümeye terk edilmesi kamuoyunda tepkilere neden oluyor.

Atıl durumda bırakılan ve çürümeye terk edilen milyonluk küçük asfalt plentinin Ardahan Belediyesi ile Göle ve Köprülü belediyesine işletilmesi için satılması ya da kiralanması talep edilirken, bir başka talep ise Ardahan'ın en büyük ilçesi olan Göle Özel İdare tesislerinin bulunduğu alana taşınarak faaliyete sokulması isteniliyor.

Birçok ilde bulunmamasına rağmen ilimizin sahip olduğu ve kentleşmede önemli bir rol üstlenecek bu tesisin kaderine terk edilerek çürümesine karşı çıkan vatandaşlar, yetkililerden konuyla ilgili olumlu bir adımın atılmasını bekliyor.

 
Bu haber 5246 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum