Reklam
Reklam

MİLLİ GÖRÜŞ ARDAHAN'DA

MİLLİ GÖRÜŞ ARDAHAN'DA
02 Ekim 2020 - 21:38 - Güncelleme: 04 Ekim 2020 - 13:47

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "İşçi, emekli, memur maaşları üzerinden alınan vergileri ortadan kaldıracağız. Elektrik, su, doğalgaz gibi zorunlu ihtiyaç kalemlerini belli bir asgari orana kadar devlet olarak ücretsiz şekilde vereceğiz" dedi.

Ardahan Gençlik Merkezinde düzenlenen Yeniden Refah Partisi Ardahan 1. Olağan Kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Halkın yoğun katılım sağladığı Yeniden Refah Partisi Ardahan 1. Olağan Kongresine Genel Başkan Erbakan, Partisinin kurmayları, ASOBB Başkanı Yılmaz Kaya, ESOB Başkanı Mustafa Mokroç, ESOB eski başkanı İskender Alihanoğlu, Deva Partisi Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz, Deva Teşkilat Başkanı Özkan Karakaya, çevre illerin İl Başkanları, Refah Partisi’nin eski başkanlarından Mahmut Toprak ve Cengiz Çapan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Ardahan İl Başkanı Caner Çoban’ın ardından kürsüye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, burada yaptığı konuşmada, 83 milyonun istisnasız refah seviyesinin, alım gücünün artırıldığı yeniden büyük Türkiye'yi kurmayı hedeflediklerini anlattı.

İktidar oldukları ilk yılda asgari ücrete, memura ve emekliye yüzde 50 maaş zam yapacaklarını anlatan Erbakan, "İşçi, emekli, memur maaşları üzerinden alınan vergileri ortadan kaldıracağız. Elektrik, su, doğalgaz gibi zorunlu ihtiyaç kalemlerini belli bir asgari orana kadar devlet olarak ücretsiz şekilde vereceğiz" dedi.

Erbakan, tüm Türkiye'de çalışma yapacaklarını belirterek, şöyle devam etti: "Milli kaynak paketleriyle kaynak üreteceğiz, bunun kitabını yazdık Türkiye'ye ilan ettik. 1 yılda 100 ile 150 milyar dolar kaynak, bu kaynakla aynı 54. hükümet Milli Görüşün yaptığı gibi işçi, memur, emekli ve çiftçinin alım gücü ve refah seviyesi yükseltilecek ve böylece piyasada çarklar dönmeye başlayacak, inşallah 83 milyona refah sağlanacak. Yine bu kaynakla Türkiye'nin dört bir yanında doğusunu, batısını ayırt etmeden 81 ile 81 proje kapsamında Türkiye'nin dört bir yanına memleket evlatlarının alın teriyle helalinden rızkını temin edeceği aş ve iş imkanı sağlanacak. Ve bu maddi kalkınma hamleleriyle manevi kalkınma adımları atılacak.”

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, tek listeyle seçime giden Caner Çoban, partinin Ardahan İl Başkanı oldu.

Kongrenin ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’i de ziyaret etti. Erbakan, daha sonra Kongre Caddesi üzerinde bulunan Parti İl binasını ziyaret ederek İl başkanı Caner Çoban, Teşkilat Başkanı Volkan Bozkurt ve yöneticilerle toplantı yaptı. Bu gece Ardahan Üniversitesi Yenisey Konuk Evi’nde kalacak olan Erbakan, yarın Göle ilçesinde esnaf ziyaretini gerçekleştirecek.

Reklam
Bu haber 3168 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kağıli
    1 yıl önce
    Resimlerin altındaki son resim önemli Ardahanın büyük gazetecisi sayın ÖZKAN KARAKAYA BEY herkese destek vererek insanlarin partilerin önünü açıyor varolsun sağolsun teşekkür ediyorum