Reklam

MİLLETVEKİLİ ATALAY: ÖZÜR BEKLİYORUZ

MİLLETVEKİLİ ATALAY: ÖZÜR BEKLİYORUZ
12 Ağustos 2020 - 16:48

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle Belediye İlhan Gültekin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ak Parti İlçe Başkanı Sinan Karatay, Ak Parti İl Meclis Üyeleri İsmail Oğuzorhan ve Doğan Yıldırım, Köy muhtarları ve köylülerin katılımıyla, Büyük Altunbulak, Kuytuca ve Koyunlu köylerinde yapımı tamamlanan sıcak asfalt gurup köy yollarının açılışını yaptı. 

Milletvekili Atalay, açılışta CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu tarafından TBMM’ye taşınan Göle ilçesine bağlı Yeniköy, Kalecik, Budaklı ve Yiğitkonağı köylerinin yol sorunları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Atalay: “Yaklaşık 1 ay önce bir grup CHP milletvekilleri ilçemizi ziyaret etmişler. Sonra edindikleri bir takım yalan yanlış bilgileri TBMM’ye taşımış, Göle’de yaşayan, Ardahan’da yaşayan vatandaşlar yaptığımız hizmetleri ve asla ayrım yapmadığımızı iyi biliyorlar ve inanıyorlar. Biz bu memlekette yılardır siyaset yapıyoruz. Ardahan’da kurum müdürlerine bakın bunun ne kadar büyük bir iftira olduğunu görürsünüz. Kurum müdürlerimizin her birisi bu toplumun bir parçasının bir renginin temsilcisidir. Biz bir kuruma müdür atarken mezhebine bakmadık, etnik kökenine de, yaşadığı bölgeye de bakmadık. Ehliyete ve liyakate sahipse ona tamam demişiz” dedi. 

BU TOPRAKLARDA ASLA AYRIMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ..

Bu topraklarda asla ve asla ayrımcılığa izin vermeyeceğiz diyen Milletvekili Atalay, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:  “Aynı inanç ve felsefe ile yollar yaparken, hizmet götürürken köylerimizi şehir, Köylülerimizi toplumun efendisi yaparken bu topraklarda ayrımcılığa asla izin vermedik vermeyeceğiz. Göle'nin 56 köyü vardır. 4 Köyümüz alevi köyleridir. Gazetecilere söylüyorum keşke gelirken Orhan Atalay'ın köy yollarını da resimlerini çekseydiniz? Yollar nereye yapılmış olduğunu görürdünüz.

BU MİLLETİN VEKALETİNİ NAMUS BELLEDİK..

Bu memleketin bu ilin siyasi temsilcisi olarak bu milletin vekaletini namus belleyen bizler Türkü, Kürdü, Lazi, Karapapağı, Çerkezi, Alevisi ve Sunnisi ile bu topraklarda milletin vekaletine en ufak leke düşürmedik ve ayrımcılık yapmadık.  Birilerinin vekili olarak Ankara'dan gelenler bu toprakların coğrafyanın dokusunu bilmeden toplumun sinir uçlarını ahlaksızca, aymazca Ankara'da masa başında oturup, gitmedikleri, görmedikleri köyleri meclise taşıyıp, buralarda Alevi, Sünni ayrımı yapıldığını iddia etmeleri alçakça bir düşüncedir. Biz hiç bir köyümüzün seçim sonuçlarına bakmadık. İftira atmak oturup beş dakika araştırma yapmaktan daha kolaydır. Çünkü burada yani Ardahan’da, Göle’de, Damal’da, Hanak’ta, Posof’ta, Çıldır’da hiçbir zaman Sivas Katliamı, Çorum, Maraş katliamı gibi katliamlar yaşanmamıştır. Siyaseten bu bölgelerde ve ülkede tükenmiş olan CHP’nin meclise gönderdiklerinden hesap soracağına, bu hizmetleri karalamak için toplumun sinir uçları ile oynuyorlar.

27 YILLIK İKTİDARLARINDA KÜRT ÇOCUKLARI OKUMASIN DİYE OKUL YAPMAYANLAR AYRIMCIDIR.

Bizi konuşturmasınlar, CHP’nin 27 yıllık iktidarından bu topraklarda nasıl ayrımcılık yaptığını dönüp arşivlere bakmak yeter artar bile. 1936 yılında Diyarbakır’ın 700 köyünde sadece 6 okul vardı. Muş’un 439 köyünde hiç okul yoktu. Kürt çocukları okumasın diye okul açmayanlar asıl ayrımı yapmışlardır, halada yapıyorlar. Biz ise her ilde üniversite açtık, kadınların belini kıran su taşımaya son verdik. Her köy yoluna sıcak asfalt yaptık, arazi, yayla yollarını yaptık. Bu hizmetleri görmeyenlerden özür bekliyoruz. CHP’nin yöneticileri o milletvekilini alıp buraya, bu yollara getirmeliydiler.

BU YOLUN BİR UCU ALEVİ KÖYÜNE BİR UCU KÜRT KÖYÜNE GİDER..

Hiçbiri sadece AK Partili olmayan bu köylere ve diğer köylere yapılan hizmetleri görmeyenlerin bir ucu Alevi köyüne, diğer bir ucu Kürt köyüne giden bu sıcak asfaltlı yolları görmüyorlar mı, yoksa körler mi? Ağırlıklı AK Partili olmayan bu köylerin arasında ayrımcılık yapıldığını söylemek hayasızlıktır, iftiradır. Varsa arınız çıkıp buraya gelerek inkâr ettiğiniz hizmetleri görüp, tüm milletten, köylülerden, ülkeden özür dilemeliler. Evet, uzun bir süre aldı Ardahan-Göle yolundaki yol yapımı. Bu doğru ama, Ardahan’ın diğer ilçelerinde olduğu gibi ülke genelinde, birçok yerinde yol inşaatları var. Ama bu yollarda meydana gelen her kazada sanki suçlu Orhan Atalay’mış gibi imalı haber ve açıklamalar görüyorum. Her meydana gelen kazada katili, müsebbip o ilin milletvekili mi? Hıza dikkat etmezseniz, alkole bakmazsınız ama yol inşası bitmedi diye bunun suçlusu, müsebbibi vekil mi, yoksa Cumhurbaşkanı mı? Bizim yıllardır beklenen hizmetleri gerçekleştirmemiz birilerini rahatsız etse de biz hizmete, işimize bakmaya devam edeceğiz.” 

Bu haber 3700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • NUSRET
    3 hafta önce
    Resim çekmek için o asfaltı gecemi döktünüz o asfaltta ilk sizin araba geçmiş galiba.