Reklam

Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz

Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz
21 Şubat 2019 - 10:53

31 Mart yerel seçimleri kapsamında Göle'ye gelen Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay,  Ak Parti ilçe binasında önemli açıklamalarda bulundu. 

Göle Belediye Başkan adayı İlhan Gültekin, ilçe Başkanı Sinan Karatay, Kadın kolları, Gençlik kolları, parti yönetimi, yoğun bir taraftar grubu ve Göle halkı tarafından coşkuyla karşılanan Atalay, ''Göle kaledir. Ona buna küsüp öyle ufak tefek çıkar ilişkilerin şehri değildir'' sözleri sloganlar eşliğinde dakikalarca alkışlandı.

Parti binasında hitap eden Atalay, iki saate yakın yaptığı konuşmasında ''Ak Parti kadroları ile ülke halkımızın ve bizim Göle için bitmeyen hayallerimiz ve sevdamız vardır. Bunu hayata geçirmenin tek yolu iktidardır. Bizim ve Göle'nin başka partilere oy verme lüksümüz yoktur. Göle'ye yapılan bunca yatırımlar iktidarın eseridir. Yoksa ne bu yatırımlar ne şu sokaktaki yollar ne bu okullar, ne kayak merkezi ne hayvan pazarı, ne alt yapı ne doğalgaz olurdu. Ardahan ve Göle'de bir devlet adamını ağırlayacak bir mekânımız yoktu ama bu gün 5 yıldızlı otellerden daha iyi Öğretmen evlerimiz var. İlhan Gültekin partimizin adayıdır ve ilhan ile birlikte nadide bir Göle şehri yaratacağız. Bunlar öyle üç beş kuruş belediye bütçeleriyle yapılacak işler değildir bunlar iktidar partisi gücüyle yapılıyor” dedi.

ARTIK GÖLE'NİN ANKARA'DA BİR İRADESİ VARDIR

Atalay, Ardahan ve İlçeleri ile Göle'ye yapılan yatırımların bir özetini yaparak AK Parti iktidarı ile dünyada geldiği konuma vurgu yaparak, ''Dünya lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kadroları ile Dünya da ve Orta Doğuda bir güç haline gelmiştir. Türkiye'ye sormadan hiç bir hesap ve kitap yapamıyor. Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Kars'ın başka parti ve kişilere oy verme lüksü yoktur. Artık Göle'nin Ankara'da bir iradesi vardır. En son yapılacak Göle Sanayi sitesinin görüşmelerinin sürdüğünü ve seneye yapılacak olmasını söyleyerek bilgileri halkla paylaşacağım” ifadelerine yer verdi. 

ASLANLARLA, ÇAKALLARIN BİR FARKI VARDIR

Atalay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aslanların ve çakalların bir farkı vardır. Çakallar sokaklarda yürürken hiç bir aslan yolunu değiştirmez. Hizmet etmek bizim işimiz ihanet etmek değildir. Ankara 4 deprem yaşadı. 8.5 büyüklüğünde hepsini kayıp vermeden atlattı. En sonu ekonomik yaptırımlar oldu, bunu yenmenin bir yanı siyasi istikrardı” 

AĞAÇ FABRİKASI MÜJDESİ

Dünyanın en iyi sarıçam ağaçlarının Göle ve Ardahan'da olduğunu belirten Atalay, ahşap ve mobilya üretecek bir fabrikanın olmasına vurgu yaparak bunu yapacaklarını söyledi.

CHP'YE SERT ELEŞTİRİLER

1925 CHP iktidarınca çıkarılan 'Mecburu İskân' yasasını hatırlatan Atalay, “Kürtlere asimilasyon uygulandı. Ezanların camilerden okunması susturuldu. Bölgede okullar açılmayarak bölge çocuklarının okumasının önüne geçildi. Ama Ak Parti din, Irk, cinsiyet ve kimlik ayrımı yapmadan bu ülkenin birer yurttaşı olduğunu ve geçmişin hesaplaşmasını yaptı” 

ESENYURT ELEŞTİRİLERİ 

İstanbul Esenyurt’a katıldığı AK Parti Belediye Başkanı adayının toplantısı için çıkan eleştirilere cevap veren Atalay ''AK Parti Adayı Azmi Ekinci benim partilimdir, arkadaşımdır. Benim bir ideolojim var ve ben Ak partiliyim uzayda da olsam kendi düşüncemin arkasındayım. Kendi partim için mücadele ederim” ifadelerine yer verdi.            

Bu haber 2700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • HACI YATMAZ
  1 yıl önce
  HALK REYİNİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN İÇİN VERİYOR MAALESEF BUNLAR NEMALANIYOR.rnHALK REYİNİ BİNALİ YILDIRIM İÇİN VERİYOR MAALESEF BUNLAR NEMALANIYOR.
 • Deniz
  1 yıl önce
  Parti ideolojinize inanmıyorum idoolojin olsa kurum lara amir atamalarında kominist düşüncede o***ları değil partililerin atdın.
 • HACI YATMAZ
  1 yıl önce
  HAYVAN BEN İNSANIM DEMEZ. İNSANLAR HAYVAN İSİMLERİNİ KULLANIR ASLAN GİBİ, HİÇ KİMSE KENDİSİNE KEDİ TİLKİ GİBİ İSİMLER KENDİSİNE YAKIŞTIRMIYOR. UYANIKLAR ASLAN SAFLAR ÇAKKAL MI OLUYOR? İNSANOĞLU İLGİNÇ BİR TÜR.
 • HACI YATMAZ
  1 yıl önce
  16 YILDA GOREVENG'DE NE OLDU? 1-TADAŞ ŞUBESİ KAPANDI 2-PTT ŞUBESİ KAPANDI 3- ÇOK PROGRAMLI LİSE KAPANDI 4-BELEDİYE KAPANDI 5-LOJMANLAR YIKILDI 6-ÇÜRÜK İLKÖĞRETİM OKULU ENKAZI DURUYOR 7-OVANIN ORTASINDA İKİ TANE ÇÜRÜMÜŞ KARAKOL BİNASI VE LOJMANLARI DURUYOR 7-BİR MAHALLE PARKELİ DİĞERLERİ ÇAMUR 8-SÜRATLE GÖÇ DEVAM EDİYOR 9-ÖĞRETMEN MEMUR İLÇEDE KALIYOR BELDEYE BİR KATMA DEĞERİ YOK 10-FESTİVAL YAPACAĞIZ DİYE YAYLALARIMIZI HALKALI ÇÖPLÜĞÜNE ÇEVİRDİNİZ.
 • HACI YATMAZ
  1 yıl önce
  MİLLETİN ŞEYİNE KOYANLAR. MİLLETTİN KOYULACAK YERİ KALMADI. BAŞKA KAPIYA. SAKIN GOREVENG'E GELME
 • Nejdet Kanbir
  1 yıl önce
  Siyasi rakiplerine çakal, kendilerine as*** demeyi bir üstün cümle sanmaları ne kadar ayıp. Hem ikisi de hayvan değil mi. Bir siyasetçi kendine neden hayvan der?
 • Gölenin Gerçek sahipleri
  1 yıl önce
  Sizi tebrik ederim. Orhan Atalay ın yakasına cuk diye oturmuş.
 • Gölenin Gerçek sahipleri
  1 yıl önce
  Ülkedeki öğretmenevi ni 5 yıldızlı otel konforuna getiren Arzu öğretmeni takdir edeceğinize ilçe milli eğitim müdürü ile neden harcadın vekil efendi.Göle de senden daha iyi çalışan gördünmü 2 dakikada her türlü hile ile harcayan sen değilmisin. Kardeşin daha düne kadar senin ne haltlar ettiğini bağıra bağıra sokakta haykırıyordı, hayırdır orhan efendi bu telaşın niye?rnZafer Tahiroğlu nun arkasından mahmut Toprak ile dolap çeviren yetişmiş hizmet eden kişileri kendi menfaatin uğruna harcayan sen değilmisin. Göleli Şeref Kılıç ın Ardahan üniversitesine rektör olmasını engelleyen sen değilmisin. senden daha ahil insanları çekemiyorsun vesselam.İlahiyat pröfösörü olmuşsun ama okumakla ne insan nede adam olunmuyor.Göleli uyan Orhan Atalay a sakin güvenme ve inanma imhanmışım orhan 'ın ipi ile sakin kuyuya inme.
 • HACI YATMAZ
  1 yıl önce
  KİRLİ SİYASET GOREVENG'İ YIKTI.rnGÖLE'Yİ KİM YIKMAK İSTİYOR ?