Reklam

Milletvekili Atalay'dan Millet Bahçesi müjdesi

Milletvekili Atalay'dan Millet Bahçesi müjdesi
29 Kasım 2018 - 00:18

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim öncesinde AK Parti'nin Seçim Beyannamesi Toplantısında duyurduğu 'Millet Bahçeleri Projesi' yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. İlk olarak 17 ilde 31 millet bahçesinin hedeflendiği proje kapsamında Göle ilçesinde de millet bahçesi projesinin hayata geçeceği açıklandı. Ardahan’a ve ilçelere birçok yatırım gelmesinde büyük emek sarf edip gayret gösteren Milletvekili Orhan Atalay, Göle’ye Millet Bahçesi projesinin yapılacağını müjdeledi.      

Milletvekili Orhan Atalay açıklamasında, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a yardım ve katkıları için teşekkür ederim. Göle'deki Askeri bölgede 306 dönümlük ağaçlık kısmın Belediyemize tahsis işlemleri bugün itibariyle Bakanımız Murat Kurum imzasıyla onaylanarak tamamlanmış oldu. O bölgeyi mesire alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarını da içeren büyük bir Millet Bahçesi'ne dönüştüreceğiz inşallah. Memleketimize Hayırlı olsun.”dedi.

DAHA FAZLA YEŞİL ALAN, DAHA FAZLA YAŞAM ALANI 

Atalay, Millet Bahçeleri Projesiyle ilgili şunları söyledi: “Bu projeyle şehirlerdeki stat durumunda bulunan alanların aslında tekrar şehirlilere sunulmasını amaçlıyor. Şehirlerimiz açısından önemli bir proje. İnsanların bir arada vakit geçirebileceği, birtakım etkinliklerin düzenlenebileceği, aynı zamanda şehrin akciğerleri olarak adlandırılabileceğimiz yeni yeşil alanlara ulaşmak anlamını da taşıyor. Türkiye'de bu proje ile birlikte iller belirlendi. Şehirlerin de sayısı git gide artıyor, çünkü bütün şehirlerin böyle bir talebi olmaya başladı.
Şehirlerden stat alanı yoksa bile 'Farklı bir alanımız var, biz orayı da millet bahçesi yapmak istiyoruz' diyenler var. Bu anlamda müthiş bir istek ve talep olduğunu görüyoruz. Sayı her geçen gün artıyor. Cumhurbaşkanımız daha önce ifade etti, şuanda 17 ilde 31 millet bahçesinin yapılması hedefleniyor. Millet bahçeleri ile birlikte şehirlerimizin çehresi de değişecek. Yaklaşık 3 ay içerisinde stadyumdan millet bahçesine dönüştürmek üzere projelere başlanacak. 

Alışılmış park anlayışı gibi olmayacak. Zaten olsaydı adı 'park' olurdu. Biz 'bahçe' derken aslında yeşil bir alan anlıyoruz. Şehre katacağı en büyük doku bu yeşil alan olacak. Bu nedenle Cumhurbaşkanımız adını 'park' olarak adlandırmadı. İnsanları oraya çekecek farklı aktivitelerin de olması lazım. Özellikle çocukların, ailelerin farklı bir organizasyon içinde olduğu bir yer olacak. Kimi zaman açık hava konserlerinin olduğu, açık hava sinemalarının yapıldığı, çocukların özgürce top oynayabildiği, yürüyüşlerin ve spor aktivitelerinin yapıldığı bir yaşam alanı olacak. Çocukların kimi zaman derslerini burada yapabileceği alanlar olacak. İçinde göletler olabilir. Burada peyzaj mimarlara büyük görevler düşecek. Millete ait bahçeler olacak. Bütün bahçeler engelsiz olacak. Çevre dostu uygulamalar olacak. Belki aydınlatması güneş enerjisiyle olacak. Sulama sistemleri atık sularla birlikte tekrar şekillenecek. Bu projelerinden birisinin de Göle İlçemize yapılacak olması bizleri ayrıca sevindirdi."

 ARDAHAN VE ÇILDIR’DA CAMİ PROJESİ 

Öte yandan Milletvekili Orhan Atalay, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı ziyaret edip Ardahan ve Çıldır'da devam eden yatırımlarla ilgili taleplerde bulundu. Atalay ziyaret ile ilgili, “Diyanet İşleri Başkanımızı ziyaret edip Ardahan ve Çıldır'da devam eden yatırımlarla ilgili taleplerimiz oldu. Yardım ve katkıları için teşekkür ederim” diye konuştu.
 


Bu haber 1570 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ihsan KOÇ
    1 yıl önce
    Kim gidecek orya kendi ilçesi diye yapsın eski HANAK yolu hepten ber bat oldu havva a***ı yeri mevcut sayın bakan bunları müjdesini ver