Reklam
Reklam

Mete Özdemir: Ben Proje adamıyım!

Mete Özdemir: Ben Proje adamıyım!
11 Şubat 2019 - 18:11 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 18:44

İYİ Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Mete Özdemir, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, projelerini basın aracılığıyla duyurdu.  

İl Başkanı Sebahattin Sarıçam, Kurucu Başkan Taşkın Polat ve İYİ Partili birçok ismin katıldığı toplantıda İYİ Partililer, Belediye Başkan adayları Mete Özdemir’e tam destek verdiklerini dile getirdiler. Ardahan’da Belediye Başkan adayı olan kişiler arasında proje yapabilecek tek adayın kendisinin olduğunu, bilgi birikime sahip tek adayın kendi şahsı olduğunu belirten Belediye Başkan Adayı Mete Özdemir, diğer başkan adaylarının bu vasfa sahip olmayıp, projeden anlamayan bilgi birikimden uzak adaylar olduğuna işaret etti.

BEN MÜHENDİSİM, PROJEDEN BEN ANLARIM!

Ardahan’da hiçbir partiye zarar vermek için gelmediğini, İYİ Parti Başkan adayı olarak herkesin oyuna talip olduğunu dile getiren Özdemir, “ Bildiğiniz gibi CHP’den aday adayı oldum. Ama parti yanlış bir seçim yaptı, beni değil, Ardahan’la alakası olmayan bir ismi aday gösterdi. Bu yüzden İyi Parti’den gelen teklifi kabul ettim. Hedefim bir mühendis gözüyle Ardahan şehrini projelerle donatmaktır. Benim gibi kaliteli bir aday daha Ardahan’da yoktur. Ben projelerimle bizzat işin başında olarak gerçekleştirebilecek güce ve kudrete sahibim. Seçim zamanı CHP benim ne yapacağımı görecektir. Ardahan’da taban beni istiyor. Bu yüzden ciddi bir oy alıp seçimi kazanacağım. Her zaman Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı olarak Cumhuriyet’e inanmış biri olarak bu yoldan Mustafa Kemal’in yolundan geri dönmeyeceğim. Ardahan’da ciddi bir aday boşluğu var, bu boşluğu ben dolduruyorum. Benim dışında kimse Ardahan’a fazla bir şey yapamaz. Ardahan halkının yeni bir isme şuan ihtiyacı var, bir boşluk mevcut, o boşluğu biz dolduracağız. Halkın beklentisi de bu yönde olduğunu düşünüyorum” dedi.

YALÇIN TAŞTAN BANA OY VERMEDİ

Geçmişte CHP’den aday olduğu dönemde şimdiki CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve akrabalarının kendisine oy vermediğini söyleyen Özdemir, “Yalçın Taştan o zaman benim aleyhime çalıştı, kendisi ve akrabaları bana oy vermedi. Şimdi kalkmış ‘CHP ile İYİ Parti arasında centilmenlik anlaşması var’ deyip bizden aday olanı gösteremezsiniz diyor. Biz de diyoruz ki biz adayız kimse için çekilmeyiz. Partimizin de böyle inisiyatif alacağını düşünmüyorum. Bir de diyorlar ki Mete Özdemir 2014 yılında CHP’den aday olduğunda onun karşısına hiçbir CHP aday adayı çıkmadı. Şimdi niye Mete Bey CHP’nin adayı karşısında aday adayı oluyor? Ben de diyorum ki o zaman cesareti olsalardı onlar da benim karşıma o zaman aday olsalardı, demek ki cesaretleri yokmuş” ifadelerine yer verdi.

PROJELERİNİ SIRALADI

Projeleri konusuna temas eden Başkan Adayı Özdemir, “Kura Nehri’ni yapay bir göl haline getirerek yazın kano, kışın ise paten alanı oluşturacağız. Gençlere yönelik sosyal ve kültürel alanları oluşturarak kültür merkezileri oluşturacağız. İçme suyu şişeleme tesisi kurulup pazarlanmasını sağlanacak. Şehirlerarası otobüs terminali kurulacak. İhtiyaç sahibi gençlere burs imkânı sağlayacağız. 18. Madde uygulaması ile ilgili düzenleme yapıp mağduriyetleri gidereceğiz. Hasan Sabri Kışlasının yeri Atatürk Meydanı ve park yapılacak. Şehrin çeşitli yerlerine şehir tuvaletleri yapılacak. Çocuk bakım evleri, yaşam merkezleri, Gaziler ve Şehit yakınları için özel mekânlar, spor kulüplerine maddi destekler sağlanacaktır. Bunun yanında cadde ve sokak iyileştirme çalışmaları ile kaldırım ve refüj düzenlemeleri yapılacak. Kongre caddesi genişletilecek. İlin sorunlarının çözümü için vatandaşın istek ve taleplerini dinlemek için çözüm masaları oluşturup, halkı dinleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

TAŞKIN POLAT: METE ÖZDEMİR ARANAN ADAYDIR

Toplantıda bir açıklamada bulunan İYİ Parti Ardahan Kurucu İl Başkanı Taşkın Polat, adayları Mete Özdemir’in Ardahan’da her partinin aradığı, takdir ettiği bir aday olduğunu, her partinin Özdemir’i kendi partisinde görmek istediğini ve Belediye Başkan adaylarının aranan bir aday olduğunu söyledi.

Mete Özdemir’in birçok partiden aday olmasını da değerlendiren Polat, “Mete Bey’e kendi istemese bile partiler gel bizim adayımız ol demişler. Dolayısıyla Mete Özdemir de birçok partide Belediye Başkan adayı olmuştur. Çünkü Mete Bey her parti için aranan bir adaydır. Bu vasıflara sahip olmasından dolayı partiler kendilerine teveccühte bulunmuşlardır. Şu anda da bizim adayımızdır. Ardahan’da İnşallah İYİ Parti olarak bu seçimi kazanacağız” dedi.

SARIÇAM: İYİ PARTİ YÜKSELEN BİR DEĞER

Toplantıda konuşma yapan İYİ Parti Ardahan İl Başkanı Sebahattin Sarıçam ise, İYİ Parti’nin her geçen gün oyunu yükselten ve toplumda halk desteğini her geçen gün arttıran bir parti haline geldiğini kaydetti.

İYİ Parti olarak 31 Mart Yerel seçimlerine hazır olduklarını ve Belediye Başkan Adayları Mete Özdemir’le birlikte seçmenle buluştuklarını anlatan Sarıçam, yerel seçimlere idarecilik yönüyle profesyonel olan, bilgili, birikimli ve proje dehası bir adayla yola çıktıklarını, Ardahan halkının İYİ Parti Başkan Adayı Mete Özdemir’e büyük destek verdiğini ve şehirde Belediyeyi alacaklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 3124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cengizhan aslan
    2 yıl önce
    Ya*** değil. Ardahan'da Faruk Köksoy proje adamıydı, dürüst ve çalışkandı. İmkanlar dahilinde yapılacakların fazlasını yaptı. Onun haricinde mevcut adaylar içerisinde projelerden anlayan ayağı yere basarak hareket eden Mete Bey var. Ötekiler hem bu işlerden anlamıyor hem de havadan konuşup, realiteden uzak vaatler veriyorlar. Faruk Demir seçildiği takdirde konuştuğu şeyleri yapamayacağı hem kendi kapasitesi hem gerçekçi düşününce ortada. Yunus Baydar zaten vaat olarak bile Faruk başkanın hazırladığı, temelini oluşturduğu, devam eden projeleri vaat edebiliyor ancak. Halil bey ise samimi, dürüst ama bu işlerden anlamaz.