Reklam
Reklam

 Mete Özdemir: Ardahan iktidara muhtaç değildir!

 Mete Özdemir: Ardahan iktidara muhtaç değildir!
17 Mart 2019 - 22:49 - Güncelleme: 18 Mart 2019 - 08:44

İYİ Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Mete Özdemir, seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ardahan’ın iktidara muhtaç olmadığını, bu tür söylemlerin yanlış olduğunu, 10 yıldır Ardahan Belediyesini iktidarın yönettiğini ifade eden Başkan Adayı Özdemir, “Ardahan iktidara muhtaç değildir. Bu tür söylemler popülizm politikasının sonucudur. Belediyeye gelen bir bütçe, bir para var zaten. Projeler geliştirip yöneticilerle iyi geçinip, şehrime hizmet etmek istiyorum. Bürokrasiden gelen bir insanım, yöneticilerle nasıl geçineceğini iyi bilen bir insanım, bu tecrübem var. Belediye Başkanı olduğumda kimseyle kavga etmeyeceğim, iktidarla da iyi geçineceğim. Ardahan’ı geliştirip yeni projeler kazandıracağım. Siyaset yapmaya, yıldızımızı parlatmaya değil, Ardahan’ın yıldızını parlatmaya geliyorum” dedi.

HERKESİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM!

Ardahan’da yıllarca görev yaptığını ifade eden Özdemir, “ İl Özel idaresi Genel sekreterliğim döneminde şehrimize önemli hizmetlerimiz oldu. Köy yollarını yaptık. İçme suyu projelerine imza attık. Tabi farklı partilerde siyaset yaptım. Bunun nedeni benden değil, partilerden kaynaklanıyor, her parti için aranan bir aday olduğum için partiler beni Başkan adayı olarak görmek istediler. Bu sefer İYİ Parti’den teklif aldım ve aday oldum. Daha önce CHP’den Belediye Başkan adayı olmuştum. Hala daha İYİ Parti adayını çekecekler diyorlar. Bunu CHP’liler çıkarıyor. Öyle bir şey yoktur. 31 Mart gecesi zafer bizim olacak. Herkesin desteğini bekliyorum” ifadesini kullandı.

18 MADDEYİ KİMSE ÇÖZEMEZ!

Ardahan’da en büyük sorunun imar uygulaması olan 18. Madde uygulaması olduğunu anlatan Özdemir, “Faruk Köksoy iyi niyetle bir şey yapmak istedi, ama o işi alan firma bazı yanlışlara imza attı. Faruk Bey’de işten anlamayınca işin içinden çıkamadı ve halk mağdur edildi. Şimdi herkes 18 maddeyi ben çözerim diyor, mevzuatı falan bilmeden. 18 maddeyi hiç kimse çözemez, çünkü hukuki boyutu tamamlanmış. Bu uygulama hayata geçmiş, yapabileceğimiz tek şey bunun derinleşmesini önlemektir. Bu uygulama hukuki olarak zaten hayata geçmiştir. Herkesin tapuları verilmiştir. Çözülmesi ancak kişilerin kendi rızalarından vazgeçmesiyle hallolur. Bu da mümkün değildir. Diyelim ki bu uygulamada 70 kişi mağdur edilmişse 30 kişide karlı çıkmıştır. Yani iş bitmiştir. Yapılacak tek şey uyanık davranıp bundan sonra bu tür uygulamalara izin vermemektir” diye konuştu.

ANKETÇİLERE AK PARTİ’YE OY VERECEĞİMİ SÖYLEDİM!

Ardahan için son açıklanan anket hakkında da yorumlarda bulunan Mete Özdemir, “ Memleketin geleceğini düşünen insanlar bana oy vermelidir. Anketler doğruları yansıtmıyor. Telefonda vatandaşlar kime oy vereceği konusunda çekinceli davranmaktadır. Beni de anket şirketleri aradı ben de oyumu AK Parti’ye vereceğimi söyledim. Anketçileri yanıltmak gerekir. Çünkü doğrusunu söylersek hükümet buraya önlem alır. Onun için önlem almamaları için gerektiğinde telefon anketlerine yanlış söylemek daha bir stratejidir. İYİ Parti Belediye Başkan adayı olarak CHP’den HDP’den ve AK Parti’den büyük oy alacağımı düşünüyorum. Her iki partinin küskünleri de bize oy verecek. Çok küskün ve kararsız seçmen var. Bunlar sandıkta bizi tercih edeceklerdir” ifadelerine yer verdi.  

EV ZİYARETLERİNİ UZUN TUTMAK GEREKİR

Seçim çalışması kapsamında sürekli seçmenle buluştuğunu anlatan Özdemir, “ Evleri ziyaret ediyoruz, halkımızdan oy istiyoruz. Vatandaşların bize teveccühü çok fazladır. Tabi broşür dağıtıp evlerden ayrılmayla kimse oy vermez. İnsanlarla oturup çay içeceksiniz sohbet edeceksiniz, onların gönlünü kazanacaksınız bu çok önemlidir. Yani biraz uzun oturup, derdini iyi dinleyeceksin. Bu olmazsa bir çay içmekle kimse kimseye oy vermez” diye konuştu.

AK PARTİ BÜROSU, ANA OĞUL VERMİŞ ARILAR GİBİ!

Kendisinin daha önceki Belediye Başkan adaylığı döneminde büyük kitlelerle hareket ettiğini ve uzun araç kuyruklarıyla karşılandığını ifade eden Özdemir, “ Seçimlerde inanın bunların hiç biri önemli değildir. Önemli olan halkın gönlünde yer edinmektir. Bugün AK Parti büroları ana oğul vermiş arılar gibi dolup taşıyor. Ama orada AK Parti’ye oy vermeyecek o kadar çok sayıda insan var ki. Onun için biz seçim irtibat bürosu kurmadık. Biz zaten bütün partilerden oy alıyoruz. Seçim irtibat büroları gösteriştir, gereksizdir. Oralara gelen insanlar hep aynı, çay içip gidiyorlar. Dolup taşabilir, insanların çoğu AK Parti iktidardır orada görüneyim diye seçim bürosuna gidiyorlar. Oraya gidip bize oy veren çok sayıda insan vardır. CHP için de aynı şey geçerlidir” açıklamasında bulundu.

Bu haber 1794 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum