Reklam

Merkez İlçede Delege krizi çözüldü

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Merkez İlçe başkanlığının yaptığı iddia edilen Delege seçimi, Genel Merkez tarafından veto yedi.

Merkez İlçede Delege krizi çözüldü
27 Ekim 2017 - 10:34

MERKEZ İLÇE, İL KONGRESİNDE OY KULLANAMAYACAK!

Alınan bilgilere göre, bir süre önce atamayla göreve gelen Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel’in kongre süreci öncesi herkesten sakladığı ve kağıt üzerinde yaptığı iddia edilen delege belirleme seçimine yapılan itirazlar sonucu konu CHP Genel Başkanlığına kadar gitmişti.

Delege seçimini yapan Merkez İlçe Başkanı Temel’in yönetimi başta olmak üzere İl başkanı Yalçın Taştan’ın itirazları sonucu kriz Ankara’ya taşınmış, CHP Genel Merkezi tarafından gönderilen bir heyet, Ardahan’a gelerek burada taraflarla görüşüp genel durum değerlendirmesi yaparak rapor tutmuştu.

Gazetemize ulaşan bilgilere göre, CHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel’in Öztürk’ün danışmanıyla yaptığı ileri sürülen Delege Belirleme seçiminin iptal olduğu öğrenilirken, İlçe ve İl Kongresinin yapılmasının ardından Merkez ilçe kongresinin en sona bırakıldığı alınan bilgiler arasında oldu.

İl Kongresine Merkez İlçe Başkanlığı oy kullanamayacak ve İl Delegesi yazamayacak, Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır İlçe Başkanlarının belirlediği Delegeler İl Başkanını seçmek için oy kullanacak. İlçe ve İl Kongresinin tamamlanmasının ardından İl Başkanlığı tarafından belirlenecek bir tarihte Merkez İlçe Başkanlığının kongresi yapılacak. Bilindiği gibi, Merkez İlçe Kongresi yasaya göre kongre seçim tarihini geçirdiği için Başkanlık seçimini daha sonra yapacak. Merkez İlçe Kongre süreci için yeni delege seçimine gidilecek.

Bu haber 1534 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum