Reklam
Reklam

MERA KONUSUNDA ARDAHANLILAR HEMFİKİR

MERA KONUSUNDA ARDAHANLILAR HEMFİKİR
20 Mart 2021 - 13:37
Ardahan’da kanaat önderi olarak tanınan, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üretici Hayrettin Hanoğlu, meraların göçerlere açılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ardahan kamuoyunda dillendirilen ve meraların göçerlere açılacağı yönündeki haberlere tepki gösteren Hanoğlu, gazetemizi ziyaret ederek açıklama yaptı. AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Cumhuriyet Halk Partisi 22.23 ve 24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’le konuyu istişare ettiğini belirten Hanoğlu, böyle bir kararın olmadığını açıkladı.

Hanoğlu: “Ardahan’da 2 yıldır meralar göçerlere yasaklanmıştı. Yaşanan bu durumdan dolayı Ardahan’da ki hayvan üreticileri bir nebze olsun rahatlayarak kaba yem sıkıntısı yaşamadı. Bu durumdan dolayı hayvan sayımız artış gösterirken, dışarıdan gelen hayvan hastalıklarının önüne geçirmiş oldu. Meraların yasaklanması nedeniyle artan hayvan sayısı, mevcut hayvanlarımıza bile yetersiz kalmıştır. Bu şartlarda dışarıdan gelen göçerlere izin verilmesi durumunda geçmişte yaşanan sorunlar tek gün yüzüne çıkacaktır. Öte yandan Ardahan Kafkas Arı ırkının korunması için bu yasakların bu sektörde de devam etmesini talep etmekteyiz. Konu ile ilgili başta Ardahan valisi Hüseyin Öner, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Cumhuriyet Halk Partisi 22.23 ve 24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Belediye Başkanlarımıza, Ardahan Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yunus Baydar, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Oktay Beşli, Ziraat odası başkanı Latifşah Sural ve Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu’na, hassasiyetlerinden dolayı çiftçiler adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Bu haber 1448 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum