Reklam
Reklam

MEHMET ÇİMLİ: 50 TL'YE 50 BİN TL İSTİYORUM

MEHMET ÇİMLİ: 50 TL'YE 50 BİN TL İSTİYORUM
20 Şubat 2021 - 20:30
Ardahan Kaptanpaşa Mahallesinde ikamet eden 63 yaşındaki emekli Mehmet Çimli adlı vatandaşın elinde bulunan bir 50 TL'lik banknot,  diğer 50 liralardan farklı olması dikkatlerden kaçmadı.

Emekli maaşını bankamatikten çeken Çimli, paraları kontrol ederken 50 TL’nin sağ üst köşesinde sadece 5 rakamının olduğunu gördü. Banknotun sağ üst köşesinde 50 yazması gerekirken 5 yazıyor. Sahte olması olasılığına karşı bankaların para sayma makinesinden ve sahte para kaleminden başarıyla geçen banknotun, basım hatası olabileceğini vurgulayan Çimli, koleksiyonerlerin bu tür paraları topladığını söyledi.

TEKLİFLERE AÇICIĞIM, 50 TL’YE 50 BİN TL İSTİYORUM

Paranın sahte olmadığını belirten Çimli: “Böyle bir paranın elimde olduğunun duyulmasının ardından bazı koleksiyonerler beni aramaya başladı. Araştırmalarımda böyle paralara yüksek rakamlar ödendiğini öğrendim. Koleksiyoner olmadığım için iyi bir teklif gelirse değerlendirebilirim. Yanılmıyorsam Türkiye’de bundan sadece 6 adet olduğunu öğrendim.  50 TL’ye 50 Bin TL teklif verilmesi halinde bu parayı satmayı düşünüyorum” dedi.
Bu haber 1449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum