Reklam

MASKESİ OLMAYAN KALMAYACAK!

MASKESİ OLMAYAN KALMAYACAK!
04 Nisan 2020 - 19:09

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'den müjde! Ardahan ve çevresinde maske sorunu kalmayacak. Üretilen maskeler isteyen kurumlara ve halka ücretsiz olarak verilecek.

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında maske kullanımı artmaya başlayınca stoklarda sorunlar yaşandı. Ardahan Belediyesi öncülüğünde kurulan atölyede ise maske sıkıntısı yaşanmaması için  atölyede maske üretimi için start verildi. 2 Nisan itibariyle iş başı yapan atölyede 1 işçi günde ortalama 1.000 (bin) adet üretim yapabiliyor. Atölyede hijyen ve sosyal mesafe kuralarına uygun üretim yapılıyor. Maskeler başta hastanede çalışan sağlık çalışanları olmak üzere kurumlara ve halka ücretsiz olarak verilecek.

Atölyede çalışan kadınları ziyaret eden Belediye Başkanı Faruk Demir: "Değerli hemşehrilerim, salgınla birlikte biliyorsunuz sağlık çalışanlarımızın dahi maske sıkıntısı çektiğine dair haberler çıktı. Yeni gelen makinelerimiz ile birlikte üretime başladık. Gerekirse Doğu Anadolu’nun tamamına göndereceğiz. Hedefimiz 200 bin adet maske üretmektir" dedi. 

 

Bu haber 1155 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum