Reklam
Reklam

MART AYINDA KAR MÜCADELESİ

MART AYINDA KAR MÜCADELESİ
29 Mart 2021 - 12:57
Ardahan'da etkili olan kar yağışının ardından temizlik ve fen işleri ekipleri yol ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yaptı.

Kongre ve Erzurum Caddesi üzerinde kaldırımlarda kar temizliği yapan işçilerin yanına uğrayan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, işçilere kar temizliğinde eşlik etti.
Burada kısa bir açıklama yapan Başkan Demir, "Son iki aydır sürekli yağan bir kar var, emekçilerimiz vatandaşlarımızın kar yağışından etkilenmemeleri için gece, gündüz ve hafta sonları sürekli kar temizleme çalışmalarına devam ediyor. Dün gece gerçekten yoğun bir kar yağışı oldu. Ama bugün itibariyle, bende çalışmaları yürüten emekçilerimize moral ve motivasyonlarının bozulmaması için çalışmalarına eşlik ettim. Gecesini gündüzüne katrak çalışmaları yürüten ekip amirlerimiz ve personelimize cani gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

MAHSUR KALAN ŞAHSI KÖYLÜLER KURTARDI

Ardahan’da etkili olan yoğun tipi nedeniyle köy yolunda aracıyla mahsur kalan Mehmet Yeke, köylülerin yoğun çalışması sonucu kurtarıldı. Yokuşdibi köy grup yolunda etkili olan tipi nedeniyle Mehmet Yeke isimli vatandaş aracıyla yolda mahsur kaldı. Aracın yolda mahsur kalmasıyla köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan yolda mahsur kalan Mehmet Yeke ve araçta bulunanları köylüler kendi imkanları ile kurtardı. Yolda mahsur kalan Mehmet Yeke’ye ait araç, Serkan Çelik’e ait çift çeker traktörün yardımıyla kurtarıldı. Aracın kurtarılmasıyla yol da ulaşıma açıldı.
 
Bu haber 1536 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Uğurcan
    1 ay önce
    Başkanım caddeler mahalle araları sokakları çöplük içerisin de kar kapatmıştı görmüyorduk sizin de bizim de yüzümüz gülüyordu eridi artık tekrar görür olduk herzaman görmek isteriz sizi işçilerin yanın da hizmet verirken halkına küreği işçinin elinden anlık foto çekilip bırakmak olmamıştır galiba :)