Reklam

LÜTFEN, RİCA EDİYORUM EVDE KALIN!

LÜTFEN, RİCA EDİYORUM EVDE KALIN!
21 Mart 2020 - 16:50

Korona virüs uyarıları kapsamında tüm tedbirleri titiz bir şekilde uygulamaya alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, vatandaşlara ‘Evde Kal’ çağrısını yeniledi.

‘Lütfen, rica ediyorum’ diyerek ikamet ettiği evinde sosyal medya aracılığıyla çektiği videoyla, vatandaşa seslenen Başkan Demir, şu ifadeleri kullandı:

BİZ DAHA YOLUN BAŞINDAYIZ

“Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın her alanda yayınladıkları krizi ve virüsü önlemenin en birinci kuralı evde kalmaktır. Mecburi olarak işiniz olmadığı müddetçe lütfen evimizden çıkmayın, çıktığımız zamanda kimseyle temas etmeyelim. Gıda ihtiyaçlarımıza öncelik verelim. Ardahan olarak bu krizi, bu virüsü en az hasarla atlatmamızın yolu kimseye temas etmeden evimizde kalmaktır. Bu büyük bir krizdir, yoksa devletimiz kimsenin eve kapanmasını istemez. Biz daha yolun başındayız, dünyada ölü sayısı 11 binin üzerine çıktı. Dünya mücadele ediyor ve bunların birçoğu da gelişmiş ülkeler. İnşallah en kısa sürede aşısı bulunarak krizden ve virüsten biran önce kurtuluruz. Biz Ardahanlılar olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIZ

Merkezi hükümetimizden gelen genelgelerin tümü Valiliğimiz başkanlığında oluşturulmuş olan Hıfzısıhha Kurulu olarak yerine getiriyoruz. Sizlerden ricamız çocuğunuzu, kendinizi düşünüyorsanız özellikle 60 yaş üzerinde ki yurttaşlarımızın zorunlu olmadıkça evden çıkmasınlar. Evimizde yapmamız gereken bir sürü iş vardır, bu vesileyle onları yapalım ve Ardahan olarak üzerimize düşen görevi yerine getirelim. Belediye olarak gereken önlemleri alıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza yardımcı olalım. Onlara minnettarız, çünkü en çok onlara ihtiyacımız var. Hep hastalarla yüz yüzeler, onlarda bir can. Sağlık çalışanlarımız çok iyi çalışarak virüse karşı ciddi bir mücadele ortaya koyuyorlar. Birinci kuralımız, bu virüsten korunmak için lütfen rica ediyorum evde kalalım” dedi.

Bu haber 791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum