Reklam

KUZUPINAR MAHALLESİNDE SU SIKINTISI

KUZUPINAR MAHALLESİNDE SU SIKINTISI
10 Nisan 2020 - 13:31 - Güncelleme: 10 Nisan 2020 - 13:50

Köprülü Belediyesine bağlı Kuzupınar (Kong) Mahallesinde bazı evlerde donmadan kaynaklanan su kesintisi, vatandaşı perişan etti.

Yaklaşık 6 aydır suları akmayan Gazi Acar Aras ve bazı mahalle sakinleri, evlerine içme suyunu traktör ve at arabalarıyla götürüyorlar. Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’a çağrıda bulunan mahalle sakinleri, su arızalarının bir an önce giderilmesini istiyorlar.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Dedeşen Mahallesinde şebeke suyu yenileme çalışması başlattıklarını, su sıkıntısı çeken Çiftlik Evler başta olmak üzere, Kuzupınar Mahallesinde kışın evlerin boş olmasından kaynaklı suyu donan bazı evlerin su sorununu en kısa sürede çözeceklerini söyledi.

Şebeke yenileme çalışmalarıyla içme suyu sorununun tarih olacağını açıklayan başkan Akkoç: “Köprülü ve mahallelerinde tarih yazıyoruz. Derinliği yarım metrenin altından döşenen hatlardan dolayı donma yaşanıyor. Su kesintisi ve donmadan kaynaklanan sorunları kökten çözeceğiz. Belediye başkanlığı dönemimizde devrim yapıyoruz. Geçmişteki yöneticiler biraz çalışsaydı, biz bu kadar sorunu masamızda görmezdik. Köprülü ve mahallelerinde her şeyi sil baştan yapıyoruz. Halkımız biraz sabırlı olsun, hayal ettiğimiz tüm proje ve yatırımlar gerçekleşecektir” dedi.

Kuzupınar Mahallesi Muhtarı Yüksel Aras, Belediye Meclis Üyesi Oktay Çarkçı ve Belediye çalışanı Sehettin Mokroç tarafından içme suyu depolarının klorlandığını da açıklayan Başkan Akkoç, "Dedeşen Mahallesinde 700 metre hat yenileme çalışması yaptık. Kuzupınar Mahallesi hatlarından yaşanan tüm arızaların tamirlerini yapıyoruz. Kuzupınar Mahallesinde içme suyu parası almıyoruz. Vatandaşımız hizmetin en iyisine layıktır. Halkımız hizmeti görüyor ancak çalışmalarımızı çekemeyen bazı isimler iftira mekanizmasıyla bize muhalefet ediyorlar” diyerek sert tepki gösterdi.

Bu haber 1442 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum