Reklam
Reklam

KÜRTÇE'YE HAKARET EDEN SÖZDE 4 ÖĞRETMEN, AÇIĞA ALINDI

Karayazı’da Kürtçe tabela önünde hakaret içerikli paylaşımda bulunan 4 öğretmen açığa alındı.

KÜRTÇE'YE HAKARET EDEN SÖZDE 4 ÖĞRETMEN, AÇIĞA ALINDI
05 Mayıs 2022 - 20:22 - Güncelleme: 05 Mayıs 2022 - 20:42

Erzurum Karayazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Çiçek, Karayazı ilçesinde Kürtçe tabela önünde hakaret içerikli paylaşım yapan 4 öğretmenin açılan soruşturma kapsamında açığa alındığını duyurdu. 

Erzurum'un Karayazı ilçesindeki bir ilkokulda görevli olduğu belirtilen öğretmenlerin, ilçenin girişinde Kürtçe ve Türkçe yazılı “Hûn bî xer hatin- Hoş geldiniz” tabelası önünde verdikleri poz sosyal medyada tepkilere neden olmuş, öğretmenler hakkında soruşturma açılmıştı. 

Erzurum Karayazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kişisel sosyal medya hesaplarında ilçe giriş tabelası önünde yayınlamış oldukları görselde dolayı öğretmenler hakkında adli ve idari işlem başlatılmış olup tahkikat sonuçlanana kadar kendileri açığa alınmışlardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi. 

MİLLETVEKİLİ ATALAY, SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay; Erzurum’un Karayazı ilçesinde öğretmenlik yapan bir grup, Kürtçe ve Türkçe dilinde ‘Hoş geldiniz’ yazılan tabela önünde sosyal medyada paylaşmak için çektirdikleri fotoğrafta Kürtçe ifadelerin yer aldığı bölümü kapatarak, “Tabelanın önünde de ‘hoş geldiniz’ yazan o kısma olan hareketimiz belli” el ve kol hareketlerine Twitter da sert tepki gösterdi.

Ak Parti Ardahan Milletveekili Prof. Dr. Orhan Atalay, ‘Gökyüzü’ne öğrenci olamamışlar Yeryüzü’ne asla Öğretmen olamazlar’ diyen Aliya'nın sözlerine atıfta bulunarak;
Karayazı vakası bir kere daha gösterdi ki, fizik, matematik Öğretmenlerin öncelikle hak, özgürlük, farklılığa, yani kutsala, özetle insanlığa saygıyı öğrenmeleri gerekiyormuş" dedi


Reklam
Bu haber 1395 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum