Reklam
Reklam

KURT: YA TAVUK YA DA BALIK

KURT: YA TAVUK YA DA BALIK
02 Şubat 2022 - 14:38
Köye inen kurt sürüsü böyle görüntülendi Ardahan'da kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan aç kurtlar sürü halinde yiyecek aramak için yerleşim yerine indi.

Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Kenardere köyünde bir evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 8-10 kurttan oluşan sürü, yiyecek aramak için yerleşim yerine indi. 30 Ocak Pazar günü gece saat 01.00 sularında Köy muhtarı Evren Aksu'ya ait evin bahçesine gelen kurt sürüsünün yiyecek arama anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan görüntülerde, köpekler için bırakılan et, hayvan derisi ve kemik parçaları 2 kurt tarafından alınarak yol üzerinde bekleyen kurt sürüsünün yanına götürülüyor. Köy Evren Aksu, güvenlik kamerasından bu anları görünce şaşkına döndü.

Aksu, "Gece saatlerinde köy içine kadar inen kurt sürüsünden iki tanesi evimin bahçesine giriyor. Aç kurtlar köpekler için bahçeye bıraktığımız et ve kemik parçalarını alarak diğer bekleyen sürüye götürüyor. Bunların içinde bekçiler var. Etrafı kontrol ediyor ve bunların bazıları avcı. Kurtlar bahçede bulunan hayvan derisini de alarak yol kenarında bekleyen kurt sürüsüne götürüyor. Burada sürü deriyi son sürat parçalayarak yemeye çalışıyor. ve bu anlar güvenlik kamerası tarafından görüntüledi" dedi.

Öte yandan Türkiye'de yoğun kış şartlarının en fazla hissedildiği illerimizin başında gelen Ardahan'da dikkat çeken görüntüler kaydedildi. Çıldır Gölü üzerinde bir canlı fark eden vatandaşlar, hemen hareketliliğin olduğu bölgeye doğru gitti. Bu sırada balık avlayan bir kurtla karşı karşıya gelen vatandaşlar, hemen bu anları kayıt altına aldı.

KAR KURDU OLARAK BİLİNİYOR

Kar kurdu olarak bilinen kurdun, ormanlık alanda yiyecek bulamamasının ardından hayati tehlikeyi de göze alarak şehre inmesi ve Çıldır Gölü üzerinde balık avlaması dikkat çekti. Göl içerisinde Sazan, Karabalık,Şafak balığı, Alabalık ve Kerevit gibi türler yer alıyor.

AMACINA ULAŞTI

Bu sırada avını ağzına alarak donmuş gölden uzaklaşan kurt da hem asaleti nedeniyle kendisine hayran bıraktı hem de yiyecek bulmanın sevinciyle hızlı şekilde bölgeden uzaklaştı.
Reklam
Bu haber 2705 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum