Reklam
Reklam

Kurban Bayramı'nda büyük sessizlik

Kurban Bayramı'nda büyük sessizlik
21 Ağustos 2018 - 16:26

Kurban Bayramı dolayısıyla Ardahan Valiliği tarafından Merkez Cami önünde bayramlaşma programı düzenlendi.

Bayram Namazının ardından Vali Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Garnizon Komutanı Hasan Kaymaz ile birlikte cami bahçesinde halkla bayramlaştı. Burada ki programın ardından Vali Bilmez ve protokol üyeleri Halilefendi Mahallesi’nde ki Şehitliği ziyaret etti. Şehitler için Kuranı Kerim okunmasının ardından şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

Mahalli seçimlerin erkene alınacağı yönünde çeşitli iddialar ortaya atılırken, CHP’den Ardahan Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt’n Ardahan’da olması sürpriz olarak karşılandı. Kurban Bayramını Ardahan’da geçiren Öğüt, vatandaşlarla bayramlaştı ve hasret giderdi.  

Kurban Bayramı dolayısıyla Ardahan’da büyük sessizlik yaşandı. Kent merkezinde tüm esnafın kapğalı olduğu görülürken, Bayram namazı ardından sabahın erken saatlerinde kurbanlarını kesmeye başlayan Ardahanlılar, daha sonra bayram ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

Kurban Bayramı dolayısıyla, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal ve AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın mesaj yayınladı.

VALİ MEHMET EMİN BİLMEZ’İN MESAJI:

Kurban Bayramı’nın, tüm gönüllere, hanelere, şehrimize, ülkemize ve İslam dünyasına huzur ve mutluluk getirmesi diliyorum.

Bayramlar, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı, büyüklerin ziyaret edilerek, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların unutulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik duygusunun öne çıktığı, bereket, umut ve özlemle beklenen günlerdir.

Bu duygularla; Şehrimizde ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan değerli Ardahanlı hemşehrilerimin, kamu kurum ve kuruluşlarında her kademedeki mesai arkadaşlarımın ve aile bireylerinin, şehit aileleri ve gazilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının bayramlarını yürekten kutluyor, esenlik dileklerimle bütün hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Sevinçleri, acıya ve kedere dönüştürmeme adına, bayram yolculuğuna çıkan kardeşlerimizden trafik kurallarına uymalarını özellikle istirham ediyorum.

ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI FARUK KÖKSOY'UN MESAJI:

Saygıdeğer hemşerilerim, dost, arkadaş ve akrabalarım, Cenab-ı Hak Kurbanlarınızı Bayramınızı kabul, işlerinizi, ömrünüzü bereketli etsin. Duaların, ibadetlerin makbul ve iki dünya mutluluğunun nasip olması niyazı ile nice bayramlar diliyorum. Allah Millet ve Devletimize zeval vermesin. Bu vesile ile tüm şehit ve kahraman gazilerimizi, muhterem yakınlarını minnet ile anıyorum.

ÇILDIR BELEDİYE BAŞKANI KEMAL YAKUP AZİZOĞLU’NUN MESAJI:

Bayramlar toplum olarak birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı sevgi, saygı ve hoşgörünün zirveye çıktığı belki de en anlamlı günlerimizdir. Dargınları barıştıran, çocukların yüzlerini güldüren, yaşlıları sevindirip mutlu eden bayram günlerinde yaşanan mutluluk ve huzurun tüm yaşantımıza yayıldığı bir dünya özlemiyle, Müslüman Âleminin ve Çıldır''lı Hemşehrilerimin Kurban Bayramı´nı kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

HANAK BELEDİYE BAŞKANI AYHAN BÜYÜKKAYA’NIN MESAJI:

Bayramlar, insanları birbirine yakınlaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günlerdir. Kurban Bayramı da cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu günlerden birisidir. Barışa ve kardeşliğe, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Kurban Bayramının tüm dünyada huzur ve barışın oluşması için bir vesile olmasını diliyor ,siz değerli Hanak'lıların Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

POSOF BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ULGAR’IN MESAJI:

Birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının daha da yoğunlaştığı, dostluk bağlarının pekiştiği, ortak değerlerimizin hatırlandığı, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüz yıllarca bir arada yaşama kültürüne ve müşterek insani değerlere ev sahipliği yapmıştır. Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Kaynağını toplumun dini, milli ve kültürel yaşantısından alır. Bu nedenle gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her alanına taşımalı, yaşayarak ve yaşatarak, daha güçlü hale getirmeliyiz. Bu günlerde ülkemizin dört bir yanındaki insanlar birbirini sevgiyle ve sevinçle kucaklayacaklardır. Birbirimize ve ülkemize olan sevgimiz bu güzel günlerde daha da artacaktır. Bu vesile ile bütün İslam âleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ederken, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını diler ve bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim.

AK PARTİ İL BAŞKANI HAKAN AYDIN’IN MESAJI:

Kurban Bayramı’na tekrar kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kurban Bayramı bizler için her zaman özel bir yerde bulunmuştur. Bu yıl da Kurban Bayramı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde İslam coğrafyasında umutların yeşermesi ve kaosun bitmesi en büyük temennilerimizin arasında yerini almıştır. Başında da belirttiğim gibi bayramlar küslüklerin sona erdiği, barışın ve huzurun sonsuza dek hakim olması adına önem taşıyan günlerdir. Ülkemiz maalesef bu mübarek günlerde ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı ve bu kötü emeller üzerine tekrar sahneye konmaya çalışılan hain oyunları tekrar görmüştür. Ama milletimizin feraseti ve inancımız gereği, asla kafire izin verilmemiş, oyunlar da en kahramanca bozulmuştur. Ülkemizde yaşayan her fert devletinin selameti için kendini ortaya atmış, bölünme, yok etme ve dinimizi elimizden alma gayretlerini boşa çıkarmıştır. Terörle ve cana kıymak suretiyle yapılmak istenilenlere Hz İbrahim’in fedakarlığıyla vatanın evlatlarınca cevap verilmiştir. Kirli ellerin maşaları Hz İsmail gibi kutsal değerlerine kurban olmak için hazır olan millet tarafından bozguna uğratılmıştır. İşte bundan sonra hain emelleri olanlar bu kahramanlık karşısında korkuyla harekete edecek ve ülke üzerinde kötü oyunlar oynayamayacaktır. Güçlü Türkiye hedefiyle tüm İslam ülkelerinde Kurban Bayramları, bayram tadında, savaş olmadan geçecektir. Güçlü Türkiye sayesinde masum halklar ölmeyecek, çocuklar geleceğe umutla bakacaktır. Bu düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramı’nın Milletimize, İslam Alemine ve Hemşehrilerimize hayırlara vesile olmasını dilerim.

Bu haber 1716 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum