Reklam
Reklam

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var
24 Ekim 2020 - 20:15

Ardahan'da küçükbaş hayvan sayısının arttırılması amacıyla hazırlanan "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" Projesi'nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi, arttırılması ve kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarının yükseltilmesi ile köyden kente göçün önlenmesini hedefleyen 'Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var' projesinin protokolü imzalandı.

Ardahan Valiliği koordinasyonunda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve T.C. Ziraat Bankası desteği ile Ardahan'daki küçükbaş hayvan sayısını arttırılması amacıyla hazırlanan "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var Projesi'nin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, projenin bölge küçükbaş hayvancılığına önemeli bir ivme kazandıracağını belirterek şunları söyledi, "Bugün, bölgemiz tarım ve hayvancılığına önemli katkıları olacağına yürekten inandığımız, Tarım ve Orman Bakanlığımızın "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi" kapsamında Ziraat Bankası ile protokol imzalıyoruz. Hayata geçirilen projeyle; ilimizde faaliyet gösteren Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine sağlanacak olan Tarımsal Kredi ile İşletme kapasitelerinin arttırılması, yöreye özgü koyun ırklarıyla bölgesel kalkınmanın sağlanması ve ülkemiz küçükbaş hayvan varlığının arttırılması hedeflenmiştir. Bu protokol ile şartları tutan üreticilerimiz, 1 yıl boyunca kredilerden faydalanacaktır. Proje kapsamında, ilimize uygun küçükbaş hayvan ırkı ve ulaşılması hedeflenen sürü büyüklüğü belirlenecek, ardından proje başvuruları alınacak ve uygun şartları taşıyan üreticilerin projesi, bölgeye bildirilecek. Projenin onaylanmasının ardından canlı hayvanların hangi işletmelerden tedarik edileceği belirlenecek ve kredi işlemleri tamamlanan üreticilerin küçükbaş hayvanları işletmelere teslim edilecek" dedi

Vali Hüseyin Öner, konuşmasının ardından Ziraat Bankası Bölge Müdürü İbrahim Seyfioğlu ile birlikte protokolü imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirildi. 

ATALAY: BİZİM ELDE KOYUN KUZU MELEŞSİN

Ardahan'da küçükbaş hayvan sayısının arttırılması amacıyla hazırlanan "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" Projesi'nin protokol imza töreni sonrası sosyal medya hesabında açıklamalarda bulunan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, “Tarım Bakanlığımızın ‘Köyde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var’ projesi Ardahan’da da yürürlüğe girdi. Valiliğimiz ile Ziraat Bankası arasındaki protokol imzalandı. Ülkemizdeki küçükbaş hayvan sayısını artırmanın yanı sıra köye dönüşleri teşvik amaçlı bu projeden yararlanmak gerekiyor. Detaylarını internetten veya tarım müdürlüklerimizden öğrenebilirsiniz. Küçük ama Güzel Ardahan’a hayırlı olsun” dedi.
 

Bu haber 1613 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum