Reklam

KÖPRÜLÜ VE YAKUTİYE KARDEŞ OLDU

KÖPRÜLÜ VE YAKUTİYE KARDEŞ OLDU
21 Ocak 2020 - 13:46

Göle’nin Köprülü Belediyesi ile Erzurum’un Yakutiye Belediyesi kardeş şehir oldu.

AK Parti Genel Merkezin de düzenlenen ‘Kardeş Belediyeler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda Köprülü ve Yakutiye Belediyeleri kardeş belediyeler ilan edilmişti. Toplantıya Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç da katılmıştı.

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi ardından Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar’ı ziyaret eden Başkan Akkoç, “İki kardeş Belediye arasında birlikte çalışma ve birçok etkinliği birlikte gerçekleştirme projelerimiz olacak. Yakutiye Belediyesinden Beldemize ciddi destekler alacağız. Köprülü ve Yakutiye belediyelerin kardeş şehir olmasının her iki şehir halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kardeş Belediyelerinin önemine vurgu yapan Başkan Akkoç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki belediyeleri aynı çatı altında buluşturan Sayın Cumhurbaşkanımız, böylece ensar ve muhacir kardeşliğinin bir benzerini AK Parti olarak biz de yerel yönetimler alanında tesis etmiş oluyoruz" ifadesini kullandı.

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar ise “AK Partimiz tarafından Yakutiye Belediyemiz ile kardeş belediye olarak ilan edilen Ardahan'a bağlı Köprülü Belediyemizin Değerli Başkanı Yücel Akkoç'u ağırladık. Köprülü Beldemizle yıllara dayalı olarak sürecek kardeşliğimizi perçinledik” dedi.

Bu haber 637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum