Reklam
Reklam

KÖPRÜLÜ'DE ÖĞRENCİLER İLK DEFA SİNEMAYLA BULUŞTU

KÖPRÜLÜ'DE ÖĞRENCİLER İLK DEFA SİNEMAYLA BULUŞTU
12 Ocak 2020 - 17:28

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü ilk ve ortaokulu öğrencilerini ilk kez sinema ile buluşturdu.

Çoğu öğrenci hayatlarında ilk kez sinema izlediğini söylerken, komik sahnelerde bol bol kahkaha attılar. Film sonunda palyaço gösterisi de öğrenciler ile buluştu.  Köprülü Belediye Başkanı Akkoç, "çocuklarımızı 3D sinema ile buluşturduk, onlar mutlu oldular onlarla bizler de mutlu olduk. Çocuklar için düzenlenen sinema etkinliği kapsamında, çocukları sanatın önemli bir dalı olan sinemayla tanıştırarak, sinema kültürünü aşılamak ve geleceğin sinema izleyicisini oluşturmak temel hedefimiz olacak” dedi.

SOKAK HAYVANLARINA ŞEVKAT ELİ

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç Doğal Hayatı Koruma ve sokak hayvanlarına yönelik anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Çetin kış şartlarında sahipsiz ve aç kalan sokak hayvanlarına sahip çıkan Başkan Akkoç, Köprülü Beldesindeki bakıma muhtaç köpekleri sokaklardan toparlayarak belediye barınağında koruma altına alarak mama verdi.

Sokakta zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren hayvanlara sahip çıktıklarını söyleyen Başkan Akkoç, "Yoğun kış şartlarını yaşadığımız şu günlerde sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma başlattık. Köprülü Belediyesi ilklerin Belediyesi olacak. Hayvan dostu Belediye olarak kışın sahipsiz Sokak hayvanlarını kedi ve köpekleri hem geçici barınma hem de düzenli olarak eksi 20 ile 40 derece soğukta korunma altına almak birinci görevimiz oldu. Hayvanları sevmeyen insanları ve doğayı sevmez düşüncesiyle Köprülü Belediyesinde görevim süresince korunma ve yiyecek sıkıntısı çekmeyecekler. Özellikle 5199 sayılı 'Hayvanları Koruma Kanunu' kapsamında dışarıda yaşayan sahipsiz köpekler için belediyemizce tespit ettiğimiz beslenme odaklarına personellerimiz tarafından günlük olarak mama ve su bırakılıyor" dedi.

Köprülü Belediyesinde bir ilk daha

70 YAŞ ÜZERİ VE ENGELLİ VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Köprülü Belediyesi olarak bir ilke daha imza attıklarını belirten Başkan Akkoç, 70 yaş üzeri ve engelli vatandaşlarımıza tamamen ücretsiz olarak 'Evde Bakım Hizmetleri' sunuyoruz. Bakıma muhtaç vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duydukları kişisel bakımını üstlenerek, yaşam kalitelerinin artması için elimizden geleni yapacağız. Bu bağlamda 70 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetler kısaca şöyle, Erkeklerin saç ve sakal kesimleri, tırnak bakımı ve kesimi, yine bayanların saç kesimi, saç bakımı ve boyanması, tırnak bakımı ve kesimi, el manikürü, ayak pedikürü gibi hizmetleri ücretsiz olarak sunacağız” dedi.

Başkan Akkoç, “Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, bizzat Belediyemize müracaat edebilirler ya da mesai saatleri içinde 421 42 08 nolu telefonumuzdan ulaşabilirler. Gönülden Gönüllere Köprüler Kuracağız” diyerek çağrıda bundu.

BAŞKAN AKKOÇ’TAN İHALE ÇAĞRISI

Durançam Mahallemize ve Köprülü Merkez Mahallemize yol yapımı işinde kullanılmak üzere, Kilit Parke Taşı, Bordur Taşı ve Oluklu Taş Alımı işi İhalesi yapılacağını açıklayan Başkan Akkoç, “ İhalemize iştirak etmek isteyen istekliler, ihale belgelerine ve şartnameye https://ekap.kik.gov.tr/EKAP adlı internet adresinden ulaşabilirler” dedi.

Bu haber 908 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum