Reklam

Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor

Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor
17 Eylül 2019 - 20:22

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçiminde AK Parti’den Köprülü Belde Belediye Başkanı seçilen Yücel Akkoç, söz verdiği projelerini birer birer gerçekleştiriyor. Köprülü Belediyesi, tarihinde ilk defa bu kadar yoğun ve başarılı yatırımlara ev sahipliği yapıyor.

GÖNÜLDEN GÖNÜLLERE KÖPRÜLER KURUYOR

Köprülü Belediyesine kurumsal kimlik kazandırmak için her şeyi sil baştan ele alan Başkan Akkoç, Merkezi Hükümetten aldığı pozitif destekle yollar, altyapı, köprüler, menfezler, içme suyu ve makine parkı alanlarında devrim gerçekleştirdi. Köprülü Beldesi ve mahallelere fidan dikimi gerçekleştiren Başkan Yücel Akkoç, görevde bulunduğu 6 aylık süre içerisinde birçok kalıcı yatırıma imza attı.

DEDEŞEN MAHALLESİNDE SOSYAL TESİSİN TEMELİ ATILDI

Köprülü Beldesine Kapalı Semt Pazarı Projesini de kazandıran Başkan Akkoç, Dedeşen Mahallesine içinde taziye evi, düğün evi, muhtarlık evi ve misafirhanenin olacağı sosyal tesisin temelini attı. Köprülü’nün temiz ve düzenli bir Belediye olması için gece gündüz demeden çalışan ve proje üreten Başkan Akkoç, kent merkezinin yanı sıra mahallelere de kilit parke döşeyerek vatandaşın ayağını çamurdan kurtarıyor.

EĞİTİME TAM DESTEK

Çevre temizliğine büyük titizlikle yaklaşan Başkan Akkoç, okul ve camilerin temizliğine de büyük önem vererek okulların çevre düzenlenmesi yapıp, kız çocuklarının okuması için Göle Kadın Meclisi ile birlikte kekik ekerek eğitime büyük destek veriyor. Dedeşen, Kuzupınar, Durançam ve Merkez Mahalle’de bulunan camilerin temizliğini Belediye çalışanlarıyla birlikte gerçekleştiren Başkan Akkoç, sosyal yardımların yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere her konuda yardımcı oluyor.   

CHP’DEN AK PARTİ’YE KATILIM

Cumhuriyet Halk Partisi Köprülü Belediye Meclis Üyesi Cemil Karakılıç, partisinden istifa ederek AK parti’ye katıldı.

Başkan Yücel Akkoç’un çalışmalarını yakın takibe aldığını açıklayan Karakılıç, “Köprülü tarihinde ilk defa böyle çalışkan ve başarılı bir belediye başkanı gördü. 31 Mart’ta CHP’den Köprülü Belediye Meclis üyesi seçildim. Seçimin üzerinden 6 ay geçti, Başkan Akkoç’un çalışmalarını gözlemledik ve hayran kaldık. Başkanımıza her konuda destek vermek için partimden istifa ederek AK Parti saflarına katıldım. Güzel ve başarılı çalışmaları gördükçe mutlu oldum. Belediye Başkanımız Yücel Akkoç’a Beldemize kazandırdığı yatırım ve projelerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

GES PROJESİ KÖPRÜLÜ’YE GELİYOR

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç'un girişimleri sonucu Belediye, güneş enerjisinden elektrik üretecek.

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri olan elektrik, Belediyemiz açısından sorun olmaktan çıkacaktır diyen Başkan Akkoç,  beldemizde Belediyemizin elektrik ihtiyacını karşılamak, ayrıca fazladan üretilen elektriğin de ARAS Elektrik Dağıtım firmasına satılmak üzere yeni bir tesis inşa edeceğiz. Güneş Enerjisi ( GES) projemiz için yer temin ettik. İnşallah önümüzdeki yıl hem tükettiğimiz elektriği kendimiz üreteceğiz hem de Aras elektriğe enerji satacağız. Köprülü halkımıza hayırlı olsun. Ardahan Milletvekilimiz Orhan Atalay’a desteklerinden dolayı Köprülü halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

HALK, BAŞKAN’DAN MEMNUN

Köprülü Belediyesini tanıtmak için çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyen Başkan Akkoç, 10. Canibeg Yayla Şenliğinde ilk defa kalıcı bir sahne kurdu ve şenliğin yapıldığı alanda çevre düzenlemesi yaparak temel ihtiyaçların giderileceği yapılar ortaya koydu. Beldenin ihtiyaçları doğrultusunda kardeş belediyelerle işbirliği yaparak çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Başkan Akkoç, kamu kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak Köprülü Belediyesinin tüm sorunlarını çözmek için vaat ettiği tüm projelerini hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Köprülü Beldesi sakinleri, Başkan Akkoç’un olağanüstü çalışmalarından dolayı her yerde memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Bu haber 2135 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yasin KAYIKÇI
    9 ay önce
    Ne kadar güzel halkla iç içe buluşmak sohbet etmek takdire Şahan devamını bekler çalışmalarınızda başarılar dilerim .böyle haberler duydukça mutlu oluyorum