Reklam

KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ, KORONAYA MEYDAN OKUDU

KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ, KORONAYA MEYDAN OKUDU
03 Nisan 2020 - 18:28

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covil-19) salgını nedeniyle, Köprülü Belediyesi tarafından Vefa Sosyal Destek Ekibi oluşturdu.

Başkan Yücel Akkoç’un ‘Evde Kalın’ çağrısına uyan Köprülü Beldesi sakinlerinin tüm ihtiyaçları, Vefa Sosyal Destek Ekibi tarafından eksiksiz karşılandı.

Sosyal Belediyeciliğin en büyük örneğini Köprülü’de ortaya koyan Başkan Yücel Akkoç: “ Köprülü Belediyesi haftanın yedi günü halkımızın hizmetindedir. 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan engelli, kimsesi evde olmayan veya İstanbul'da gelmiş 14 gün karantina süresi dolmamış bütün sakinlerimize size bir telefon kadar yakın olduk. Vatandaş Vefa Sosyal Destek Ekibimizi aradı, ekibimiz ilaç, maaş ve alışveriş ihtiyaçlarını saygı, sevgi ve şefkat içinde karşıladı” dedi.

KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ HALKIMIZIN İKİNCİ EVİDİR

Köprülü Belediyesi olarak ekonomik durumu iyi olmayan ve sosyal yardım desteği alan başımızın tacı her vatandaşımıza ayrıca belediye olarak gıda yardımında bulunacağız diyen Başkan Akkoç: “Korona virüs belasından en kısa zamanda kurtulacağız. Halkımıza yapacağımız yardım gizli tutulacak ve hç kimsenin ismi açıklanmayacak. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Köprülü Belediyesi halkımızın ikinci evidir. Yaşlılarımız ve engellilerimiz bizim için çok değerlidirler, belediye olarak onların emrinizdeyiz.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Köprülü Belediyesi olarak Korona virüs tedbirleri kapsamında okullar, taziye evleri, sağlık ocağı, kuran kursu, camiiler ve halka daha önce açık olan yerlerin hepsi dezenfekte edildi. Halkımızın sağlığı bizim için önemlidir. Valilik ve ilgili bakanlıklarımız tarafından yayınlanan tüm genelgelere Köprülü Belediyesi olarak hepsini uygulamaya aldık. Halkımızın sağduyusuna teşekkür ediyor, korona viürs salgını kapsamında gece gündüz demeden çalışan tüm personelime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARIMIZIN EMRİNDEYİZ

Vefa Sosyal Destek Ekibi için Dursun Çakmakçı ve Sehettin Morkoç’un görevlendirildiğini de açıklayan Başkan Akkoç, “ihtiyaç halinde vatandaşlarımız 0 533 216 1446 ve 0532 382 4496 nolu numaralarını aramaları yeterli olacaktır” dedi.

Bu haber 3607 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum