Reklam
Reklam

KÖKSOY'UN PROJELERİ KAÇAK ÇIKTI!

KÖKSOY'UN PROJELERİ KAÇAK ÇIKTI!
08 Ocak 2020 - 00:02 - Güncelleme: 08 Ocak 2020 - 00:06

Ardahan Belediye Meclisi, Ocak 2020 ayı olağan toplantısı, Başkan ve Meclis üyeleri arasında kaçak yapı tartışmasıyla alevlendi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Başkanlığında 7 Ocak 2020 Salı günü Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya Belediye Meclis Üyeleri tam katılım sağlarken, CHP’den belediye Meclis üyesi seçilen daha sonra istifa ederek Bağımsız kalan Belediye Meclis üyesi İlter Senem’in verdiği önergeye Ak Parti’liler destek verirken, önerge CHP’lilerin ret oyuyla gündeme alınmadı.

Gündeme ilişkin yapılan konuşmaların ardından konu bir önceki yönetim tarafından başlanılan ancak bitirilmeyen yatırım ve projelere geldi.

Yapılan projelerin kaçak olduğunu açıklayan Başkan Demir, “Bir önceki yönetim Ardahan Belediyesine enkaz bıraktı. Belediye bünyesinde ki yatırımların yapı ruhsatları ve hangi amaçla kullanılacağı ile ilgili hiçbir çalışma yapılmamış. Her tarafta kaçak inşaat çıkıyor. Özellikle özel sektör tarafından yapılan birçok binanın yapı kullanım izin belgesi bulunmuyor, birçok kaçak inşaatla karşı karşıyayız. Kapalı Otopark, Hayvan Pazarı ve Otogar alanıyla ilgili yeniden başa dönük, revizyon ve imar planı dahilinde bu kaçak yapıları yeniden düzenleyip halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

AK Parti’li Belediye Meclis üyesi levent Yıldırım ise, Başkan Demir’in açıklamalarına itiraz ederek, yatırım ve projelerde eksikliklerin olabileceğini, bunların yeni yönetim tarafından giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bu haber 1922 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum