Reklam

KOÇLAR OTOMOTİVDEN BİLGİSAYARLI HİZMET

KOÇLAR OTOMOTİVDEN BİLGİSAYARLI HİZMET
18 Temmuz 2019 - 15:34

Göle ilçesi Oltu Caddesinde hizmete giren Koçlar Otomotiv Tamir ve bakım servisi kısa sürede Gölelilerin en çok tercih ettiği firma oldu.

Bilgisayar sitemiyle araçları test eden ve kısa sürede arızaları bulan Koçlar Otomotivin sahiplerinden Mesut, Önder ve Yakup ustalar, Gölelilerin ayağına kaliteli hizmet sunuyorlar.

Tüm markaların özel servisi olan Koçlar Otomotivin sahibi yılların tecrübeli ustası Önder Karayazı, Ardahan ve Göleli vatandaşların kışlık araç bakımı ve diğer problemlerinde Karadeniz, Erzurum ya da Kars’a gitmelerine gerek kalmadığını belirterek, Göle’de her türlü araç bakım ve motor tamirinin garantili bir şekilde yapıldığını dile getirdi.

SÜRÜCÜLERE ALTIN KURALLAR

Araç tamir ve bakım ustası Mesut Usta ise, bakım masrafından kaçan birçok sürücünün cebinden özellikle kışın ortaya çıkan arızalar sebebiyle daha fazla para çıktığını söyledi. Aracın marka ve modeline göre değişmekle birlikte otomobiller için kış öncesi maliyetinin normal olduğunu ifade eden Mesut Usta, "Bakımın yanı sıra kış şartlarında araçların verimli şekilde kullanılabilmesi için fren ve debriyaj balatalarının kontrol edilmesi ve lastik havalarının mevsime göre ayarlanması gerekiyor. Masraftan kaçınarak aracın bakımının yapılmamasının birçok riski beraberinde getirir. Araçların kışlık bakımının maliyetinden kaçmak, güvenli sürüşü engeller ve yakıt tüketimini ve kaza riskini artırır. Her şeyden önce sabah araç çalışmayacaktır. Zorlukla çalıştırılsa bile verimli çalışmayacak ve yakıt tüketimi artacaktır" dedi.

BAKIMSIZ MOTORUN ÖMRÜ KISA OLUR

Öte yandan bakımsız motor düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olur ve aracın ömrü kısalır diyen Yakup utsa ise: “Aracın diğer ekipmanları da görevlerini tam olarak yerine getiremeyeceği için kaza riski artar. Bakım masrafından kaçan araç sahipleri, 2-3 ayda bu paranın birkaç kat fazlasını tükettikleri yakıta ödemek zorunda kalır. Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşımız araçlarının kışlık bakımının yapılması için sanayiye getirmektedir. Otomobillerin kışlık bakımında, radyatör içindeki antifriz 30 dereceye ayarlanması gerekir. Akü asidinin ölçülmesi, camsuyu seviyesi ayarlanması, motor yağının kış şartlarına uygun sentetik yağ olmasına özen gösterilmesi, araçların marş ve şarj dinamo bakımlarının yapılması, ateşleme donanımının kontrol edilmesi ve gerekiyorsa değiştirilmesi, yakıt filtrelerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Kış aylarında kaygan yollardan dolayı fren sisteminin daha önemli olması sebebiyle fren, süspansiyon sisteminin kontrol edilmesi, varsa kışa uygun kar lastiklerinin takılmasını, lastik havalarının kontrol edilmesini gerekir. Aracınızla rahat bir kış geçirmek için bu tavsiyelere uymanızı öneririz" diye konuştu.

Bu haber 1306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet avşar
    1 yıl önce
    dalgamı geçiyorsunuz, yahu aya çıktık, bunlar bilgisayarlı servisten bahsediyorlar, niye bu kadar geri kalmışız, çook geri kalmışız çook