Reklam
Reklam

KOÇ VE YILMAZ'DAN MESLEKİ TANITIM

KOÇ VE YILMAZ'DAN MESLEKİ TANITIM
21 Şubat 2020 - 13:46 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 18:05

 Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafından Mesleki Tanıtım etkinliği düzenlendi.

Meslek Tanıtım Kulübü Etkinlikleri kapsamında, İnşaat Mühendisi Kaan Koç ve Eczacı Serdar Volkan Yılmaz, mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Etkinlik, Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi kulüp danışman öğretmeni Hacer Köse tarafından organize edilirken,  etkinliğe destek sunan öğrenci Velisi Selma Kaya, İnşaat Mühendisi Kaan Koç ve Eczacı Serdar Volkan Yılmaz'a katkılarından dolayı teşekkür edildi.

İnşaat Mühendisliği alanında edindikleri tecrübelerini öğrencilerle paylaşan İnşaat Mühendisleri Odası Ardahan İl temsilcisi ve Mirbey İnşaatın sahibi Kaan Koç:  “Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi’nin düzenlediği mesleki tanıtım günlerinde gelen davet üzerine öğrenci kardeşlerimle bir araya geldik. İnşaat Mühendisliği ile ilgili sorularına cevap verip, düşüncelerini dinledim. Eminim ki içlerinden ileride çok iyi meslektaşlarım çıkacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Yunus Emre Anadolu lisesi yönetimi ile öğretmenlerine ve okul aile birliğine; şehrimin bu güzel gençleriyle konuşma fırsatı verdiği için teşekkür ederim” dedi.

Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi Okulunun Meslek Tanıtım Kulübü Etkinlikleri kapsamında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere eczacılık tecrübelerini paylaşan Ecz. Serdar Volkan Yılmaz,  Ardahan Fen Lisesi'nden okul birincisi olarak mezun olduğunu, Hacettepe Eczacılık Fakültesini nasıl kazandığını, Eczacılık Fakültelerinin ve mesleğinin geçmişten günümüze hangi süreçleri yaşadığını, Eczacılık Fakültesinden mezun olunduktan sonra hangi alanlarda çalışabilecekleri konularında sunum yaptı. Yılmaz, daha sonra eczacılık mesleği ile ilgili öğrencilerin sorularını cevapladı.

Bu haber 1672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum