Reklam
Reklam

KGK TEMSİLCİLERİ, ARTVİN'DE BULUŞTU

Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Karakaya, Artvin’de

 KGK TEMSİLCİLERİ, ARTVİN'DE BULUŞTU
14 Kasım 2020 - 15:27

Ardahan Küresel Gazeteciler Konseyi Temsilcisi Özkan Karakaya, Artvin Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Aydın Tatar’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Artvin Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Aydın Tatar, Artvin’in tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle adeta yeryüzü cennetini andırdığını söyledi.

Artvin basını hakkında bilgi veren Tatar, “İlimiz genelinde 14 resmi ilan gazete var. İl merkezimizde 6 günlük gazete çıkıyordu. Geçtiğimiz günlerde Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Trabzon Şube Müdürlüğü’nün önerisiyle il merkezindeki 6 gazete birleşme kararı aldı. Ağustos ayının sonlarına doğru birleşmenin ardından “Artvin’de Haber” ve “Gündem Artvin” olmak üzere günlük 2 gazete yayın hayatını sürdürmektedir. Bu birleşme gazete sahiplerine hem ekonomik hem de haber anlamında büyük bir rahatlık sağlamıştır” dedi.

Artvin basının gerek yerelde gerekse yaygın medyada işini severek yapan nitelikli muhabirlerine sahip olduğunu belirten Tatar, “İlimizde büyük bir özveriyle ve şevkle görev yapan gazeteci arkadaşlarımız yaptıkları birbirinden güzel kamu yararı haberleriyle başta ilimiz olmak üzere ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağlıyorlar. Hemen hemen her gün yazılı ve görsel medyada haberleri yer almaktadır. Bu haberler eğitim ve turizm kenti yolunda emin adımlarla ilerleyen ilimizin tanıtımına büyük katkı sunmaktadır” diye konuştu.

ARTVİN DEĞİŞİYOR VE GELİŞİYOR

Çoruh Nehri üzerinde kurulan barajlarıyla Artvin’in barajlar kenti olduğunu ifade eden Tatar, “İlimizde yapımı tamamlanan barajlar ülke ekonomisine devasa katkı sunmaktadır. Ayrıca yapımı tamamlandığında çift eğrilikli beton kemer kategorisinde Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES'te 247 metre gövde yüksekliğine ulaşıldı. Artvin’in yaklaşık 50 yıllık rüyası olan ve Karadeniz'i Doğu Anadolu üzerinden İran'a bağlayan Artvin-Rize-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Geçidi'nde inşa edilen tünel Mart 2018 tarihinde ulaşıma açıldı. Yani son 18 yılda ilimizde devasa kamu yatırımları hizmete alındı ve alınmaya devam ediyor. Artvin değişiyor ve gelişiyor” dedi.

Ardahan Küresel Gazeteciler Konseyi Temsilcisi Özkan Karakaya ise eğitim ve turizm kenti Artvin’de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Karakaya, Artvinlilerin milletine, ülkesine, devletine ve bayrağına bağlı sıcakkanlı, sevecen, saygılı ve eğitimli insanlar olduğunu kaydetti.

Ardahan ile Artvin’in komşu iki sınır ili olduğunu ifade eden Karakaya,” Ardahan ile Artvin'in Ardanuç ilçesi sınırında yer alan ve yazın her iki kentte oturan yaylacıların ortak kullandığı yaklaşık 300 haneli, 2 bin 581 rakımlı “Bülbülan Yaylamız” var.  Burada hayvancılıkla uğraşarak geçimini sağlayan Artvinli ve Ardahanlı çiftçilerimiz birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktadırlar. Bizlerin dostluğu ve kardeşliği çok eski yıllara dayanmaktadır” diye konuştu.

Bu haber 1010 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum