Reklam
Reklam

KGK'DAN ÜRDÜN ÇIKARMASI

KGK'DAN ÜRDÜN ÇIKARMASI
18 Aralık 2019 - 17:14

DİM, ÜRDÜN’LE İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ürdün toplantısının alt yapısını oluşturmak için Ürdün’e giden KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e Genel Başkan Vekili Osman Altınışık’da eşlik ederek karşılıklı ziyaretler ve güzel işbirliği için ilk adım atıldı.

KGK’den Ürdün çıkarması olarak basın da yer alan ziyaretin yankıları devam ederken, Genel Başkan Mehmet Ali Dim, “Ülkemizi her ortamda tanıtmak için çalışıyoruz. Ürdün’le İşbirliği Yapıyoruz” dedi.

Ürdün’deki Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Forumu’na katılmak üzere başkent Amman’a giden Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Ürdün’de gerçekleştirecekleri medya buluşması ve işbirliğinin temellerini attı. KGK Genel Başkan Vekili Osman Altınışık da Ürdün temaslarında Dim’e eşlik etti.

KGK Genel Başkan Vekili Osman Altınışık’ın da eşlik ettiği Dim, Ürdün‘ün başkenti Amman’da gerçekleştirilen ‘Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Forumu‘na katıldı. Dim, forumda KGK dosyasını Arap Ülkeleri Enerji Komitesi Başkanı Muhammed Altaani’ye vererek, Ürdün’de yapmayı planladığı medya buluşması için de görüş alışverişinde bulundu. Dim, forum sonrası da Altaani’ye bir de teşekkür plaketi verdi. Ürdün Başbakan Yardımcısı Ziyad Jebreel’in elinden şükran plaketi alan Dim “Ürdün’de işbirliği temellerini attık” dedi.

KGK ÜRDÜN TELEVİZYONU’NDA

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Ürdün’ün resmi (Kraliyet) televizyonu JRTV ile radyosu JRTC’de canlı yayın konuğu oldu.   14 Ekim 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmen kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), Ürdün Medya Buluşması için kolları sıvadı.

KGK Genel Başkan Vekili Osman Altınışık ile birlikte Ürdün’de bulunan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Amman’daki çeşitli temasların ardından Ürdün’ün resmi (Kraliyet) televizyonu JRTV ile radyosu JRTC’de canlı yayın konuğu oldu. Dim, canlı yayında KGK’nın misyon ve vizyonu ile Ürdün’de yapılacak etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. İki kardeş ülkenin tarihten gelen sosyal ve kültürel birlikteliğine vurgu yapan Dim, “İlk KGK Medya Buluşması’nı yavru vatan Kıbrıs’ta, ikinci KGK Medya Buluşması’nı ise kardeş ülke Azerbaycan’da yaptık. En kısa zamanda Ürdün’de de KGK Medya Buluşması yaparak, gazetecileri Ürdün’e getirmek istiyoruz. Bu organizasyonun altyapı çalışmalarını başlattık. Türkiye ve Ürdün, iki kardeş ülke. Bu bağlamda kardeşlik hukukumuzu güçlendirerek devam etmek için buradayız” şeklinde konuştu.

Bu haber 747 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum