Reklam
Reklam

KGK-AA İŞBİRLİĞİ BAŞLADI

KGK-AA İŞBİRLİĞİ BAŞLADI
30 Ocak 2020 - 15:07 - Güncelleme: 30 Ocak 2020 - 15:30

KGK Yönetim Kurulu, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı ziyaret etti

KGK (Küresel Gazeteciler Konseyi) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Genel Başkan Yardımcıları Bülent Aydemir, Veli Altınkaya, Elshad Eyvazov, KGK Genel Sekreteri Kahraman Halisçelik, KGK Dış Medya Meclisi Başkanı Sefa Karahasan, KGK Mali Sekreteri Lütfü Karakaş, KGK Mali Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetinkaya, KGK Yerel Medya Meclisi Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve KGK Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Yakışıklı'dan oluşan KGK yönetimi, Ankara'da ziyaret turlarını sürdürdü.

KGK yönetimi, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı ziyaret ederek, devlet ajansı AA ile işbirliği ve dayanışma için ilk adımı attılar. KGK heyetini karşılayanlar arasında AA Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu da yer aldı.

Konsey ve çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Dim, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve dünyanın bir çok bölgesinden üyelerinin olduğunu söyledi.

Gazetecileri mesleki başarıya teşvik etmek, başarılı gazetecileri ödüllendirmek, bu amaçla çeşitli yarışmalar düzenlemek, mesleki alanda dayanışmayı güçlendirmek, üyelerin çalışma koşullarının geliştirilmesi için proje-program gibi etkinlikler yapmak, gazetecilik mesleğinin gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik ve takdir etmek gibi asli görevlerinin bulunduğunun altını çizen Dim, şöyle devam etti:

"Bu doğrultuda ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşlar ile STK ve meslek örgütleri ile ortak projeler yürütüyoruz. Ülkemizin önemli kuruluşlarından birisi olan AA ile de konseyimizin hem yurt dışı hem de yurt içinde ortak çalışmaları olacaktır."

Kazancı da konuşmasında konsey ile yapılabilecek ortak çalışmalara değindi.

KGK'nın ulusal ve uluslararası organizasyon takviminin de konuşulduğu ziyarette Genel Başkan Dim, Kazancı'ya hatıra şilti takdim etti.

TURİZM BAKANI ERSOY’A KGK ZİYARETİ

KGK Yönetim Kurulu, Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ı ziyaret etti

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Yönetim Kurulu, aylık olağan toplantısını Ankara’daki genel merkez binasında gerçekleştirmesinin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.
KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve KGK yöneticileri, Bakan Ersoy’a KGK’nın misyon ve vizyonunu aktardılar. KGK heyeti, ziyarette Bakan Ersoy’la gerçekleştirilmesi planlanan uluslararası organizasyonlara ilişkin görüş alışverişinde bulundu.
KGK Yönetim Kurulu, Bakan Ersoy’un ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) ve Dış Türkler Akraba Topluluklarından Sorumlu Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ı ziyaret ettiler.


Bu haber 1551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum