Reklam

KENTSEL DÖNÜŞÜM YARIM KALDI

KENTSEL DÖNÜŞÜM YARIM KALDI
13 Haziran 2019 - 11:41

Ardahan Belediyesi tarafından hazırlanan ve büyük çabalar sarf edilerek Yenimahalle’de hayata geçirilen Kentsel dönüşüm projesi kapsamında alınan arsaların birçoğu boş kaldı.

Yenimahalle’de toplam 106 dönüm alana inşa edilen 314 konut 1 adet camii ve bir sosyal tesisi ile Kentsel Dönüşüm, Yenimahalle’ye farklı bir güzellik getirdi. Ancak kentsel dönüşüm projesi kapsamında TOKİ’nin hak sahiplerinden almış olduğu arsaların birçoğu boş kaldı. Boş kalan birçok bölümdeki arsaların yıkık gecekondu evler ve çöplük olduğu görülüyor.

MÜTEAHHİTLER GİRSİN

Mahalle sakinleri TOKİ’nin almış olduğu ancak konut yapmadığı arsaların ne zaman yapılacağı konusunda yetkililerden bir açıklama beklerken, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’den mahallenin metruk gecekondu evlerden kurtulabilmesi için yeniden imara açılarak kat sayısının artırılmasını istedi.

 Kentsel dönüşüm projesinin mahalleye ayrı bir güzellik getirdiğini ancak çevresinde bulunan kötü ve harabe evler nedeni ile bu güzelliğin gölgelendiğini ifade eden vatandaşlar,  müteahhitlerin mahalleye girmesiyle daha temiz ve daha düzenli bir Yenimahalle ortaya çıkacağına vurgu yaptılar. 

Haber: Talip Şahin Şirin

Bu haber 2184 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum