Reklam

KENT KONSEYİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

KENT KONSEYİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK
12 Temmuz 2019 - 23:01

Ardahan Kent Konseyi ve Ardahan Belediyesi işbirliği ile Çevreyi Koruma Farkındalığı ve Çöp Toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlik çerçevesinde Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, eline çöp poşeti alarak, belediye çalışanlarına ve halka öncülük yaparak çöp toplama seferberliği başlattı.

Milli Egemenlik parkında gerçekleştirilen etkinliğe, Belediye Başkanı Faruk Demir, Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç, Belediye Başkan Vekili Onur Yılmaz, Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, ATSO Başkanı Çetin Demirci, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti başkanı Özkan Karakaya, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Belediye çalışanları ve gönüllü vatandaşlar katıldı.

TAŞTAN: AMACIMIZ ÇÖP KONUSUNDA İNSANLARI UYARMAK

Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan ise, çevre temizliği ile ilgili farkındalık yaratmak gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, “Bu gün gerçekleştirilen Ardahan Kent Konseyi olarak organize ettiğimiz Ardahan Belediyesi ve Tema Vakfı tarafından desteklenen Çevre koruma farkındalığı kapsamında çöp toplama etkinliğine katılan Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Kılıç’a, kamu kurum kuruluş temsilcilerine, siyasi parti temsilcilerine, mahalle muhtarlarımıza, dernek ve sivil toplum temsilcilerine, etkililiğimize alt yapı takımıyla tam kadro katılan Arı Spor kulübüne ve bireysel olarak çevre temizliğini sürdürebilir kılmak için katılan tüm paydaşlarımıza Ardahan Kent Konseyi olarak teşekkür ederiz. En önemlisi 31 Mart yerel seçimlerinden aylar önce 4 yıllık yerel yönetim tecrübem ve gözlemlerim doğrultusunda güvendiğim ve başarılı olacağına yürekten inandığım Belediye Başkanımız sayın Faruk Demir ve kıymetli eşleri Zuhal Demir’e bu etkinliğimizde sonuna kadar eşlik edip bu farkındalık çalışmasını en üst perdeden gösterdikleri için yürekten teşekkür ederim” diye konuştu.

DEMİR: ÇÖP KONUSUNDA HERKES DUYARLI OLMALI

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Faruk Demir, “Halkımız çöp konusunda duyarlı olmalıdır. Onlardan topladığımız paraların büyük bir kısmını çöp toplamaya harcıyoruz. Herkes kapısının önünü, sokağını, bahçesini ve yürüdüğü yolu temiz tutmak zorunda. Bu bir milli görevdir. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Eğer vatandaşlarımız çöp konusunda daha duyarlı olursa ben de söz veriyorum katı atık giderlerini düşüreceğim” dedi.

“Evimizi nasıl temiz tutuyorsak, çevremizde de aynı hassasiyeti göstermeliyiz”  diyen Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç ise, “Böyle bir organizasyon düzenlediği için Kent Konseyi ekibine teşekkür ediyorum. Valilik olarak bu tür etkinliklere her zaman destek veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 2276 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum